ANKET- İsa Mesih’e iman etmiş kardeşlerin aldığı tepkiler

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Armagan
    Anahtar yönetici

Eger hristiyansaniz, İsa Mesih’e iman eden biri olarak cevrenizden veya ailenizden aldiginiz tepkiler nelerdir? imaninizdan dolayi dislanma, asagilanma, siddet gordugunuz oldu mu? Bunlar karsisinda siz ne yaptiniz? Imaninizi paylastiginiz kisiler arasinda Isa Mesih’e gelenler oldu mu? Onlarin bu yonde zorluklari oldu mu? Bu konulardaki tecrubelerinizi bizlerle paylasin.

Anonim
    Pasif

Bu ankete ek olarak, “nufus cuzdaninizda yazan din kismini degistirmeye gittiginizde nasil bir tepkiyle karsilastiniz?” sorusunu da eklemek istiyorum. Kusura bakmayin, turkce harfler kayip.

Anonim
    Pasif

Hristiyanım dediğim zamanki aldığım tepkiler karşımdaki insanın birden bire rahatsız olduğunu gözlemlemek , hayal kırıklığa uğramış gibi bir hale bürünmesi .”Neden” sorarlar genelde ve tekrar ederler “neden müslüman olmadığın” .Hatta biri ne hikmetse İslamı seçmeye reddettim için hayatımda herşeyin olması gerekenden daha kötü gideceğine dedi bi nevi “kısmet kapalılığı” olacak .Yabancıyım ve yabancıların yaygın yaşadıkları bir şehirde yaşıyorum sanırım o yüzden tepkiler aşırı değildir .Dediğim gibi insanların Türkiyeye her gelenin İslamı seçeceği gibi beklentileri vardır ,o yüzden, öyle olmadığı örneğini bizzat gördüklerinde, moralleri bozuluyordur .

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.