ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler Ankara’da kiliseye silahlı uyarı

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24976
  Anonim
  Pasif

  Ankara’da kiliseye silahlı uyarı

  ANKARA (İHA)

  Ankara’da bulunan Kurtuluş Kilisesi çevresinde silahlı kişilerin görüldüğü iddiası polisi alarma geçirdi.

  Alınan bilgiye göre, Kurtuluş Servi Sokak’ta bulunan Kurtuluş Kilisesi’ne akşam saatlerinde silahlı oldukları iddia edilen 2 kişi geldi. İddiaya göre, kilisenin kapalı olduğunu gören silahlı kişiler, çevredeki esnafa “Burada ne yapılıyor. Bunlar akıllarını başlarına alsın” gibi sözlerle tehditte bulundu. Şahıslar, daha sonra plakası belirlenemeyen bir otomobille olay yerinden ayrıldı. Esnafın durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler bölgede araştırma yaparken, kilise görevlileri Cebeci Karakolu’na giderek polise bilgi verdi.
  Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
  06.05.2008

  http://yenisafak.com.tr/gundem/?t=06.05.2008&c=1&i=115556

  #28936
  Anonim
  Pasif

  Bu olayları okuduğu, gördüğü ya da olduğu an içinde bir burukluk hissediyor en azından insan!… Bunlar niye ? Nerde tolerans veya hoşgörü ? demeden yapamıyor kişi. Nerde demokrasi ve de laiklik ? demeden yapamıyor insan. Yurdunu, vatanını , bayrağını ( Bayrak bir bez parçası değil; o ulusun bütününü temsil eder ki; ondan saygı duyulur ve de sevilir ) seven insan farklı bir inançta diye neden saldırıya uğruyor ? demeden yapamıyor insan. Hem inancım var diyeceksin; hem de Rab’be inanan insanların ibadet etttiği yerlere saldıracaksın. Bu mudur,sevgi ve saygı; bu mudur hoşgörü; bu mudur Rab’be itaat; dünyada kalıcımısın ki; Rab’be inanan insanlara saldırıyorsun ( Kanuni Sultan Süleyman ki, her şeye hükmetti zamanında, bir şey götüremedi diğer tarafa… ) . Neyse !…. Hiç bir şeyi saymak ve de söylemekle bitmez. Rab, yüreklerine dokunsun. Rabbimize her an güveniyoruz ve de ondan başka bize yardım edecek yok !… Rab’deki kişiler sadece O’na güvenir ve O’ndan medet umar. Rab’de olamayanların yüreklerine ( daha önceden söylediğim gibi ) dokunsun,O’nu tanısın , günahları için merhamet ve
  af dilesinler. Söyleyecek çok şey var!… Ama; hala dünyasal ( şeytani ) düşünenler öldüklerinde ne olacaklarını ; bir durup düşünsünler, diyorum.

  Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.tanri sevgidir

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.