Ankara – Kiliseler

• Bu konu 6 izleyen ve 13 yanıt içeriyor.
14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Presbiteryen Kilisesi

protestankilisesi@gmail.com

http://www.protestan.net

0533 764 31 65

Al1nteri Bulvarı No:31

Ostim İshanları Blok E No:31/B

Ankara – Balgat kilisesi

Uluslararası Protestan Kilisesi

0312 442 20 47

Batıkent Protestan Kilisesi

danwickwire@gmail.com

0312 255 58 13

Ger-San Sanayi Sitesi

654 Sokak No. 50

Ergazi

Pazar Sabah ibadet 11:00

Her gün açık 9:00 – 17:00

Mesih’in Kilisesi

http://www.mesihinkilisesi.com

0312 255 35 90

Çağlar çarşısı No:20/26

Kardelen Mahallesi. Batıkent

Ankara Protestan Kilisesi

http://www.kurtulus.org.tr/

0312 435 88 01

Adres: Servi Sokak No: 17/A.Kurtuluş

Ankara – Ulus kilisesi

Ulus Mesih İnanlıları Topluluğu

isasevgi@yahoo.com

0312 309 76 59

Sincan, Etimesgut, ve Eryaman Topluluğu

http://www.eryamanliyiz.biz/

Yaşamın Bahçesi

( Kilise Adresi ve Telefon numarasi bizlere Yanlis Verildigi acin kaldirildi !
    Verdigimiz Rahatsizliktan dolayi kisilerden HristiyanTürk yönetimi adina Özür dileriz )

Anonim
    Pasif

Sevgili Kardeşler,

Kilise tanıtımında:
    Presbiteryen Kilisesi
    protestankilisesi@gmail.com
    http://www.protestan.net
    0533 764 31 65
    Al1nteri Bulvarı No:31
    Ostim İshanları Blok E No:31/B

diye belirttiğiniz kilise benim üyesi olduğum ve adı “Ankara Protestan Kilisesi”dir.

Ve yine
    Ankara Protestan Kilisesi
    http://www.kurtulus.org.tr/
    0312 435 88 01

Adres: Servi Sokak No: 17/A.Kurtuluş

diye isimlendirdiğiniz kilise “Ankara Kurtuluş Kilisesi”dir.
    Gerekli düzeltmenin en kısa sürede yapılacağına emin olduğum için şimdiden teşekkürler…

Anonim
    Pasif

merhaba,
    izninizle bir soru sormak istiyorum,ortodoks bir insan yukarida isimleri yazan kiliselerden birine gidebilirmi,hangisine gidebilir, gittiginde nasil bir tepki alir?
    tesekkur ederim.
    Tanri sizinle olsun!

Anonim
    Pasif

Sayın karine,
    Yukarıda ki kiliseler herkese açıkltır. “Komşunu kendin gibi sev” diyen Tanrı’nın kilisesi herkese açıktır.Tabiki gidebilir ve izleyebilir.

Anonim
    Pasif

Sayın karine, Rab’deki kardeşim ankarılı’nın dediklerine katılıyor ve de destekliyorum. Sevgili kardeşimin dediği dibi izleyebilir ve iman edip vaftiz olduysanız; ibadete tümüyle katılabilirsiniz. Rab, sizi korusun ve bereketlesin.

Biz imanlılar, Tanrı’nın merhametiyiz.
    Ayak izimiz, Mesih’tir ve yolumuzdur.:elsalla: :elsalla: :elsalla:rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

evet vaftiz kagidim mevcut 88 yilina ait sanirim problem olmaz ama oncelikle izlemek ve bolca dua etmek istiyorum tesekkur ederim.

Anonim
    Pasif

Sayın karine,
    Kilise ziyaretiniz için hiçbir problem yok. İçiniz rahat olsun. Protestan kardeşlerinizle bol bol dua edebilir siniz.
    Sanırım Ortadoks Kilisesinde vaftiz oldunuz (Yanlış anladığıysam lütfen beni bağışlayın).

Anonim
    Pasif

evet ortodoks kilisesinde olmusum.farkliliklar oldugunun bilincindeyim !ancak hamdolsun imanda biriz hepimiz Tanri nin evinde olmaya O nun sozu dinlemeye bolca dua etmeye ihtiyac duydugum icin, internette ”ankarada kilise” ararken gordum forumu!belki kabul edilmeyebilirim diye once yazmak istedim cok cok tesekkur ederim.

Anonim
    Pasif

Değerli Kardeşim karine,

Size son yazımda “Protestan kardeşlerinizle bol bol dua edebilirsiniz” diye zaten yazmıştım. Sanırım bu, Ortodoks topluluğuna ne gözle baktığımın bir göstergesi olmuştur.
    Ankara’da ki bir Protestan Kilisesini ziyaret edecekseniz; kim bilir belki hizmet ettiğim kiliseye yolun düşer:)
    Ne diyeyim; Rab’bin isteği olsun!

Anonim
    Pasif

@ankarali 9666 wrote:

Değerli Kardeşim karine,

Size son yazımda “Protestan kardeşlerinizle bol bol dua edebilirsiniz” diye zaten yazmıştım. Sanırım bu, Ortodoks topluluğuna ne gözle baktığımın bir göstergesi olmuştur.
    Ankara’da ki bir Protestan Kilisesini ziyaret edecekseniz; kim bilir belki hizmet ettiğim kiliseye yolun düşer:)
    Ne diyeyim; Rab’bin isteği olsun!

cok tesekkur ederim .bugun kursta amerikali bir kardesle tanistim bir kilise onerdi herkese izin varmis!!Tanri izin verir ise orada olacagim!!

Anonim
    Pasif

Değerli Kardeşim,

Pazar günün nasıl geçti? Dilerim Rab’den bol bol esenlik almışsındır…

Anonim
    Pasif

Merhaba. Bilindiği gibi ++ yaşımdayım fakat Hristiyan bir gencim. Türkiye gibi Müslüman bir ülkede Hristiyan olmanın zorluklarından olsa gerek, Kiliseye henüz gidemedim. Ankara’da Batıkent Protestan kilisesinin yerini biliyorum Protestan kilisesi olarak. Hristiyan olusumun ilk pazar günü Kurtulus kilisesine gitmeye calıstım fakat yerini bulamadım elimde kroki ile gitmeme rağmen
    ++ yaşındayım. bazı kiliselerde Aileden izin kağıdı gerekiyormuş kiliseye katılabilmek için. Fakat malesef benim ailemin Hristiyan olduğumdan haberi yok ve sanırım saklamak zorunda kalacagım. 18 yaşıma geldiğimde onların gözünde tam yetişkin biri olarak kararımı açıklayacağım. Fakat şimdi kiliseye gitmek istiyorum, Batıkent Protestan kilisesinin önüne gittim pazar günü, içeri girmedim çünkü İçerde ne diyeceklerini bilmiyordum. 18 yaşından küçüğüm ve ailem o gün oralarda oldugumu biliyorlardı her ihtimale karşı girmedim. 2 gün boyunca etrafında dolandım ve büyük bir heyecanla baktım o kiliseye. pazar günü girmek istedim ama dediğim nedenlerle cesaret edemedim. İbadet zamanında dışardan baktım insanlar cok coskulu gibilerdi. Şimdi Büyük ihtimalle Batıkent Protestan kilisesini veya Kurtulus kilisesini tercih edeceğim. fakat Ostimdeki kilise de olabilir. bilmiyorum farketmez ama Batıkent kilisesine hayran kaldım.Şimdi ben kiliseye gittiğimde benı dırek alacaklar mı? Ben özgürce kiliseye girip ibadetimi yapmak istiyorum. lütfen beni aydınlatın. hatta Batıkent Protestan kilisesinden olan varsa tanısmak isterim.

Anonim
    Pasif

sevgili kardeşim.
    sizde bena ulaşabileceginiz her tür kaynak bulunmakta.
    msn ve tel no gibi.
    neden hala bir yardım alabilme çabasındasınız anlamış degilim.
    sizinle buluşalım ve konuşalım.
    msn de karşılaştıgımızda detaylandırırız konuyu.
    Rab seni bereketlesin.
    Amin.

Anonim
    Pasif

evet abiciğim tek isteğim özgürce kiliseye girebilmek

14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.