ANGEL_B’nin Yazım Hataları

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Armagan
    Anahtar yönetici

crossrc.gif yanlış anlamayın

Quote:
    ANGEL_B
    arkadaşlar yapmayın rab babamız tanrı ve rab isa mesih adına kutsal kitaplarda isa nın yaratılmadıgı yazıyormu o ilk ve son benimi insanlara söylemiş göklerdeki ruhlara meleklere söylemiş ama babasına söylemesi imkansızdır kyrie eleison nikle alakalı neyse kutsal kitaplar dışına hele yeni antlaşma dışına çıklmaması gerekir bir yerde rab isa yoksa orda o yoktur iznik konsilini hiç okumadım bile ama bursada byzanttan isa mesih olmadan kutsal kitap dışı alınan kararlardır eger bunu iznik konsilini kabul etmeyen mezhep protestanlarmıdır onlara helal olsun ve katolikler ama ortodoksların bu hatalarını düzeltmelerini rica ederiim tanrı cezalandırabilir bence isa ilk ve sondur rab baba tanrı var ve oglu isa mesih var ve kutsal ruh var kutsal ruh babarab tanrıyla isa mesihin ortak ruhu ve 12 ler ve mesihi sevenler yeni antlaşmayı ve hristiyanları yaymak için anlatmak sevdirmek içindir ben burda düşüncelerimi anlatıyorum kimseyi saptırmak amacım olamaz rab baba tanrı rab isa mesih ve kutsal ruhu hristiyanları kutsal kitapları sevdigimden burdayım anlayışla karşılayacagınızı umuyor size esenlik diliyorum rab sizi kutsasın bereketlesin rabbin sevgisi hep bizlerle olsun

Sevgili ANGEL B, yukarıdaki yazınızı nasıl yazmanız gerektiğini aşağıdaki alıntıda yazınızı düzelterek gösteriyorum. Daha önceki uyarılarımızı hiç göz önüne almadan bildiğiniz gibi, noktasız virgülsüz, MSN’de yazar gibi yazmaya devam ediyorsunuz. Bu şekilde yazacağınız sonraki yazılarınız Foruma kabul edilmeyecektir. Lütfen Forumdaki Yazım Kuralları bölümüne giderek bilgilerinizi tazeleyin ve yazılarınızı Türkçemize yaraşan bir şekilde yazın. Asıl önemlisi, Hristiyan ilahiyatı ve Mesih’in Tanrılığı konularındaki görüslerinizi Kutsal Kitap doğrultusunda ve ayetler vererek açıklamaya dikkat edin. Esenlikler dilerim.(Forum Yönetimi)

Quote:
    Arkadaşlar, yapmayın. Rab Babamız Tanrı ve Rab İsa Mesih adına Kutsal Kitaplarda İsa’nın yaratılmadıgı yazıyor mu? O “İlk ve Son Ben’im”i insanlara söylemiş, göklerdeki ruhlara, meleklere söylemiş, ama Babası’na söylemesi imkansızdır. Kyrie eleison nikle alakalı. Neyse, Kutsal Kitaplar dışına, hele Yeni Antlaşma dışına çıklmaması gerekir. Bir yerde Rab İsa yoksa orda O yoktur. İznik Konsili’ni hiç okumadım bile, ama Bursa’da Bizans’tan, İsa Mesih olmadan, Kutsal Kitap dışı alınan kararlardır. Eger bunu İznik Konsili’ni kabul etmeyen mezhep protestanlar mıdır, onlara helal olsun! Katolik ve Ortodoksların bu hatalarını düzeltmelerini rica ederim. Tanrı cezalandırabilir. Bence İsa İlk ve Sondur. Rab Baba Tanrı var, ve Oglu İsa Mesih var ve Kutsal Ruh var. Kutsal Ruh Baba Rab Tanrı’yla İsa Mesihin ortak Ruhudur; ve 12’ler ve Mesih’i sevenler, Yeni Antlaşma’yı ve Hristiyan İnancı’nı yaymak için, anlatmak, sevdirmek içindir. Ben burda düşüncelerimi anlatıyorum. Kimseyi saptırmak amacım olamaz. Rab Baba Tanrı’yı, Rab İsa Mesih’i ve Kutsal Ruh’u, hristiyanları, Kutsal Kitapları sevdigimden burdayım. Anlayışla karşılayacagınızı umuyor, size esenlik diliyorum. Rab sizi kutsasın, bereketlesin. Rab’bin sevgisi hep bizlerle olsun!

(Yazınızı düzelttiğm halde hala cümle düşüklükleri ve belirsiz ifadeler görülüyor. Lütfen cümlelerinizi tek tek yazıp tamamlayın ve sonuna nokta (.) işareti koyarak bir harf ara verin ve yeni cümlenize, ve ayrıca ‘İsa’, ‘İncil’, ‘Rab’, ‘Bursa’ gibi özel isimlere büyük harfle başlayın.)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.