Almanya’dan merhaba…

• Bu konu 5 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Öncelikle merhaba.

Almanya’da yaşamaktayım. Yaklaşık üç yıldır buradayım ama eğitimimi Türkiye’de aldım ve üniversite okumak için Almanya’ya geldim. Zaten Almanya’da doğmuştum. Her neyse, bunlar konumuzla ilgili değil, merak eden olursa sonra açıklayabilirim.

Bir müslüman ailesinin çocuğu olarak doğdum, islami şartlara göre yetiştirildim. 18 yaşına kadar hiç bir Cuma namazını kaçırmadım ve yine hiç bir Ramazan ayında oruçlarımı sektirmedim. Sonrasında okuma ve araştırma içerisine girdim, siyasi görüşlerim ve dolayısıyla hayat görüşüm değişti. Cuma namazını boşladım, oruç tutmayı bıraktım. Araştırdıkça islamın yanlışlarını ve açıklarını buldum. Artık müslüman değilim, bunda en çok Muhammed’in 9 yaşında bir kız ile evlenmiş olması ve Kur’an da bir ayette bütün kadınların Muhammed’e helal kılınmış olmasıydı. Hatta bu ayet öyleydi ki, Muhammed evli olan bir kadının kocasına söyledikten sonra o kadınla evlenebilirdi. Her kim olursa olsun, ister peygamber, isterse Tanrı dostu, kimse böyle bir hakka sahip olamaz. Olsa bile ben bunu kabul etmem. İslam doğru din olsa ve cehennemde yanacak olsam dahi bunu kabullenemem ve derim ki ”Tanrı neden Muhammed’i kayırıyor da bizi dışlıyor?”. Şimdi söyleyin bana dostlar, böyle bir şey gerçekten olabilir mi? Tanrı bunu yapar mı? İşte söz konusu ayet:

”EY PEYGAMBER, BIZ, ÖZELLIKLE SANA ŞUNLARI HELAL KILDIK: MEHIRLERINI VERMIŞ OLDUĞUN EŞLERINI, ALLAH’IN SANA GANIMET OLARAK VERDIKLERINDEN SAHIBI BULUNDUĞUN CARIYEYI, AMCANIN KIZLARINDAN, HALALARININ KIZLARINDAN, DAYININ KIZLARINDAN, TEYZELERININ KIZLARINDAN SENINLE BIRLIKTE HICRET ETMIŞ OLANLARI; BIR DE INANAN BIR KADIN EĞER KENDISINI PEYGAMBERE BAĞIŞLAR DA, PEYGAMBER DE ONUNLA EVLENMEK ISTERSE, ONU, SADECE SANA, DIĞER MÜ’MINLERE DEĞIL. ONLARA EŞLERI VE CARIYELERI HAKKINDA NELERI FARZ KILDIĞIMIZI BILIYORUZ. BUNLAR, SANA BIR DARLIK OLMAMASI IÇINDIR. ALLAH ÇOK BAĞIŞLAYAN, ÇOK MERHAMET EDENDIR.”

Her neyse, artık inanmadığım bir din hakkında konuşmak çok ta gerekli değil.

Bundan 3 yıl evvel bir internet sitesinden bir Hristiyan ile konuştum. Sorular sordum, cevap aldım ama tatmin olamadım. Kısa bir süre sonra Almanya’ya geldim ve artık hiç bir dinle alakam kalmamıştı. Tanrı’ya inanıyordum ama dinlere hayır. Sonra kiliseleri gezmeye başladım. İçerisindeki hava beni cezbetti. Beni kendine çeken bir şeyler vardı. O mimari yapı, resimler vs. Sanki bunları gördükçe içime huzur geliyordu. Sonra imanlı olmaya karar verdim, ama yine de buna hazır değildim, bir şekilde ailemden ve onların dar görüşlülüğünden çekindim, hala da çekiniyorum. Zaten hiç bir zaman beni anlamaya çalışan ve fikirlerime saygı duyan bir ailem olmadı :(

Yine bir internet sayfasından birileriyle iletişime geçtim ve telefon numaramı verdim. Bana yakın bir yerde ikamet eden birisiyle görüşmem için bir şeyler ayarlayacaklar sanırım, inanın dostlar, içim kıpır kıpır, soracağım soruları düşünüyorum, hatta ileriye gidip evlenipte Dünya’da yetiştireceğim hayırlı çocukları düşünüyorum. Umarım içimdeki bu huzur hiç bir zaman kaybolmaz. İmanlı değilim ama bu huzur nereden geliyor? Çok kötü koşullarda süren hayatım sanki birden değişecekmiş gibi bir his var içimde. Bu hisleri anlatmam çok zor dostlarım, umarım bu uzun yazıyı size okutarak başınızı ağrıtmamışımdır. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim ve bu başlığa cevap verirseniz daha da mutlu olacağımı ve size teşekkür edeceğimi unutmayın :)

Sağlıcakla kalın.

Anonim
    Pasif

Sevgili Turcoman,
    Bu yazın beni ve eminim bu Forumdaki herkesi çok mutlu etti. Size elimizden gelen yardımı seve seve yapacağız. Anlamadığın, sormak istediğin ne varsa, buyur sor.

Ayrıca, bu Forumda, sorularınız ile ilgili birçok yazı bulacaksınız. Bunları tekrar tekrar yazmanın pek anlamı yok. Ama gerekirse bunu da yaparız. Sitede dolaş ve bunları sabırla oku lütfen.

Rab seninledir. Sana dokundu. Seni çağırdı. Bu yüzden içinizde bir huzur, bir mutluluk vardır.
    Sevgi ve Dualarımla.

Anonim
    Pasif

Sevgili Kemal Başaran;

Dünden beri forumu okumaktayım zaten. Bir çok şey okudum, öğrendim. Tabii ki soracak sorularım olacak. O soruları her zaman soracağımdan şüpheniz olmasın. Zaten dün gece de rüyamda bir kilisede dua ettiğimi gördüm. Umarım bir gün gerçek olur bu rüyam.

Sağlıcakla kalın.

Anonim
    Pasif

Sevgili Turcoman,
    Neler hissettiğini oldukça iyi anlıyorum ilk araştırmaya başladığımda bir imanlı kardeş ile görüşmüştüm onunla görüşüp anlayamadığım şeyleri görmemi sağladığında Rab’in inayeti ile içim huzurla dolmuş sanki eve uçarak gitmiştim… Ne mutlu sana ki Rab seni çağırıyor, seninle ilgileniyor, ne mutlu bize ki Rab kaybolmuş bir kuzuyu kendisine önüne getirebilmemiz için bizlere fırsat veriyor, Rab’e sonsuza dek yücelik ve izzet olsun…
    Sevgili Kemal ağabeyin de söylediği gibi, lütfen kafanıza takılan herşeyi sorunuz, kardeşlerin size memnuniyetle yardımcı olacağına şüphem yok…
    Rab’imiz İsa mesih adıyla size bol bol lütuf ve esenlik olsun… Amin

Anonim
    Pasif

Sevgili Tercoman,

Öncelikle HristiyanTürk forum sayfamıza hoşgeldiniz. Umarım forum sayfamızdan çok bereketler alırsınız, çünkü bu site İsa Mesih’i, Hristiyanlığı ve Tanrı’nın değişmeyen sonsuz sözü olan İncil’deki kurtuluş müjdesini duyurmak içindir. Doğru adrestesiniz. Size tavsiyemiz Kutsal İncil Kitabı’nı okuyun. Eğer İncil’iniz yoksa, bedava bir İncil temin edebilirsiniz, size gerekli adresi vermeye hazırız.

Yaşayan diri Tanrı, kendisini tüm yürekleriyle arayan kişilere kendisini gösterir. O, insanların dinsel işlerine değil, ama yüreklerine, yüreklerinin derinliklerine bakar. Tanrı sizi seviyor, ve kurtarmak istiyor, ve vaadettiği gibi kendisini size açıklayacaktır. Kurtuluşa giden tek bir yol vardır, İSA MESİH! İsa Mesih olmadan kurtuluş olamaz.
    ‘YOL, GERÇEK ve YAŞAM benim. Ben aracı olmazsan BABA’ya gelemezsiniz’. diyor İsa Mesih.

Hristiyanlık ile ilgili sormak istediğiniz sorularınız varsa foruma yazarak sorun. Ben ve diğer modoratör arkadaşlarımız size severek yardımcı olmaya çalışacağız.

Rab’bin sizi Kutsal Ruhu aracılığıyla bereketlemesini ve yol göstermesini diliyoruz.

Esenlikle kalın

Anonim
    Pasif

yeni üyelerin sohbet odasına nasıl ulaşabilirim…

Anonim
    Pasif

Yazdığınız cevaplar için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Bu kadar içten ve sevecen olmanız beni daha da umutlandırıyor. Wiesbaden’de merkezi bulanan bir kilise ile iletişime geçip telefon numaramı vermiştim, Berlin’den birileriyle beni tanıştıracaklardı ama üç gündür bir yanıt alamadım, oradan yanıt bekliyorum. Şimdi tekrar e-posta yollayacağım, umarım bir aksilik yoktur.

Sağlıcakla kalın.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.