Almanlar hangi mezhebe inanır?

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba…
    Hep sunu merak etmisimdir,bir millet dürüstlügü ile nasıl tanımlanabilir? Aileden bahsetmiyorum, sirketten bahsetmiyorum koca bir milletten bahsediyorum.Nesiller gelip gecse de tarih boyunca hep Almanlar dürüstlükleri ile tanınmıslar ve bu da beni gercekten cok etkilemistir.Sanki onlara dogru yolu gösteren kutsal ruh varmıs gibi tarih boyunca ve simdi dürüstlükleri ile tanınmıslar.Almanlar hangi mezheptendir? Herkese sevgilerle…

Anonim
    Pasif

@sefikinan 23702 wrote:

Merhaba…
    Hep sunu merak etmisimdir,bir millet dürüstlügü ile nasıl tanımlanabilir? Aileden bahsetmiyorum, sirketten bahsetmiyorum koca bir milletten bahsediyorum.Nesiller gelip gecse de tarih boyunca hep Almanlar dürüstlükleri ile tanınmıslar ve bu da beni gercekten cok etkilemistir.Sanki onlara dogru yolu gösteren kutsal ruh varmıs gibi tarih boyunca ve simdi dürüstlükleri ile tanınmıslar.Almanlar hangi mezheptendir? Herkese sevgilerle…

Değerli Şefikinan kardeşim,
    Dünyada tamamen dürüst, tamamen mükemmel ne bir insan ne de bir ulus vardır. Herkesin, her ulusun iyi ve kötü yanları, artıları ve eksileri vardır. Almanlar’ın çalışkanlıkları, disiplinli oluşları bir gerçek! Ama bundan hemen hemen yüz yıl öncesi Almanlar’ın Yahudi halkını katletmeleri tarih sayfalarında kayıtlıdır. Demek ki onlar da mükemmel değildirler. Tabii ki o zamanki rejimin yapmış olduğu bu katliamı tüm Alman halkına maletmek de yanlış olur, çünkü Nazi katlıiamında Yahudiler’e yardım ettikleri ve onları sakladıkları için pek çok Alman katledilerek öldürülmüşlerdir.

Alman ulusunun da İsa Mesih’e gereksinimi vardır, çünkü Almanlar’ın yüzde yirmibeşi Tanrı’nın var olduğunu bile kabul etmezler. Mezhep olarak büyük çoğunluk katolik, ikinci olarak da Protestandırlar. Ama Almanya’daki Katolik ve Protestan kiliselerinin pek çoğu bomboştur, terkedilmiştir. Bu nedenle Almanlar’ın, tüm Avrupa’nın, yaşayan diri Tanrı ile barışmaları ve İsa Mesih’i Rab ve Kurtarıcıları olarak yaşamlarına almaları için dua ediyoruz.

Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde
    kalın

Anonim
    Pasif

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkür ederim.Bilmedigim bir cok konuyu aydınlatmıssınız.Almanların yüzde yirmibesinin tanrıya inanmaması gercekten cok ilginc.Esenlikle kalın…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.