• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25128
  Anonim
  Pasif

  AGOS’A E-POSTA: YENİ HEDEF ORAN

  Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesinden sonra çok sayıda tehdit alan Agos Gazetesi’ne Türk İntikan Tugayı imzasıyla gönderilen elektronik postada, gazetenin yazarı Prof.Dr. Baskın Oran ölümle tehdit edildi.
  Ermeni cemaatine ve gazeteye yönelik ağır hakaretlerin yer aldığı e-postada, “Hrant’dan sonra yeni hedef Baskın Oran olacaktır” ifadesi yer aldı. Baskın Oran’ın avukatı Oya Aydın, tehditle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

  Koruması var

  Suç duyurusunda, e-postayı gönderen şahıs ya da şahısların yakalanarak haklarında ’Terör örgütü oluşturma, terör amacıyla adam öldürmeye teşebbüs ve yaşam hakkına yönelik tehdit’ suçlarından dava açılması talep edildi. Ayrıca, halen polis koruması altında olan Oran’ın, adı, cinayet, bombalama ve tehditlerle anılan ’Türk İntikam Tugayı’ imzalı e-postayla yaşamına yönelik ciddi bir tehdit aldığı ifade edildi.

  İşte o e-posta

  AGOS Gazetesi’nin elektronik posta adresine, “sanane banane” rumuzuyla “zerkama@hotmail.com” adresinden 30 Mayıs’ta gönderilen, e-mailde şu ifadeler kullanıldı: “O.. çocukları size bir haber vereceğim bilginiz olsun dedim. Hrant’dan sonra yeni hedef Baskın Oran olacaktır. O pislik de ortadan kaldırılacaktır. Ermeni p..leri biz olduğumuz sürece rahat uyuyamayacaklar. Siz merak etmişsinizdir biz kimiz diye. Biz Türk İntikam Tugayı. Zaman yaklaşıyor. Ölüme az kaldı. Bekleyin geliyoruz…”

  RAB DOĞRU YOLU GÖSTERSİN, AKIL FİKİR VERSİN.

  #29434
  Anonim
  Pasif

  Bilgisizlik, cehalet diz boyu!

  e-maili gönderen şahsiyet Ermenilere küfür ediyor, hakaret ediyor ve hepsinin ortadan kaldırılması gerektiğini söylüyor…

  Oysaki Baskın Hoca ne Kürtür nede Ermeni, bildiğimiz safkan Türktür!

  Bari biraz araştırma yapıp tehtid etselerdi:)

  Gerçi araştırmaya gerek duyacak kadar bilinçli bir ruha sahip olsalardı, ne bu tarz mesajlar atarlardı nede bu tarz eylemlere kalkışırlardı.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.