Açık Davet:

• Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Değerli Hristiyan kardeşlerim;

Yazdığım çoğu yazının (hangi korkularla anlayamadım) engellenmesi yayınlanmaması.Bu forumda benim cevapsız kaldığım izlenimi uyandırmaktadır.Bu nedenle buradaki kardeşlerime açık bir davetim vardır.

Sizi,sizin seçtiğiniz bir yerde,karşılıklı belirlediğimiz konular üzerinde , kameralar tarafından kayıt altına alınacak şekilde -gerektiğinde kullanmak üzere-açık münazaraya davet ediyorum!!!.Benim size yönelteceğim ve kanıtlayacağım konular şu şekildedir.

1)İncil değişmiş midir? ve incilde çok açık çelişkiler var mıdır?

2)Kuranın Allah sözü olduğuna dair şüpheye yer bırakmayacak derecede açık deliller var mıdır?

3)Yuhanna 1 de geçen kelam ezeliydi tabiri ve 3 lü birlik çok tanrıcılık mıdır değil midir?

4)Tevratta ki Haman mı doğrudur? Kurandaki Haman mı doğrudur? Mısır papirüsleri buna ne demektedir.(Dolayısıyla Tevratın tahrif olduğunun ve Kuranın Allah sözü olduğunun açık delilleri)

Sizde kendi konularınızı bize bildirin ve gerektiğinde yayınlanmak üzere kameralar karşısında tartışalım.

Hodri Meydan diyorum.İnancınıza güveniyorsanız.İslam madem saçmalıksa hiç korkmayın buyrun münazara edelim:)

Anonim
    Pasif
    yahyali;15891 wrote:
    Değerli Hristiyan kardeşlerim;

Yazdığım çoğu yazının (hangi korkularla anlayamadım) engellenmesi yayınlanmaması.Bu forumda benim cevapsız kaldığım izlenimi uyandırmaktadır.Bu nedenle buradaki kardeşlerime açık bir davetim vardır.

Sizi,sizin seçtiğiniz bir yerde,karşılıklı belirlediğimiz konular üzerinde , kameralar tarafından kayıt altına alınacak şekilde -gerektiğinde kullanmak üzere-açık münazaraya davet ediyorum!!!.Benim size yönelteceğim ve kanıtlayacağım konular şu şekildedir.

1)İncil değişmiş midir? ve incilde çok açık çelişkiler var mıdır?

2)Kuranın Allah sözü olduğuna dair şüpheye yer bırakmayacak derecede açık deliller var mıdır?

3)Yuhanna 1 de geçen kelam ezeliydi tabiri ve 3 lü birlik çok tanrıcılık mıdır değil midir?

4)Tevratta ki Haman mı doğrudur? Kurandaki Haman mı doğrudur? Mısır papirüsleri buna ne demektedir

Sizde kendi konularınızı bize bildirin ve gerektiğinde yayınlanmak üzere kameralar karşısında tartışalım.

Hodri Meydan diyorum.İnancınıza güveniyorsanız.İslam madem saçmalıksa hiç korkmayın buyrun münazara edelim:)

Sayin Yahyali

Sizin gibi bu siteye ögrenmek icin degil de kendince kendi dogrularini anlatmaya ve islami teblig etmeye gelen nice müslümanlar gördük.Siz yeni degilsiniz.Yazilarinizin yayinlanmamasi sizden herhangi bir korkumuz oldugundan veya cevap veremeyecegimizden degil gereksiz tartismalara ve yararsiz konusmalara burda izin vermek istemedigimiz icindir.Burda Incil Tevrat ve Zebur hakkinda konusuruz ve gelen üyelere Tanri’nin Sözlerini ve gerceklerini dogru kaynaktan(islami veya diger kaynaklardan degil) vermeye calisiriz.Buradaki üyelerin ve moderatörlerin cogu gönüllü calisirlar.En basta söyleyeyim bizler Islamiyet hakkinda konusmak istemiyoruz.Islam hakkinda birsey bilmedigimiz icin degil(burda iman eden cogu hristiyanlarin Islamdan geldiklerini ve Kuran’i ve islami kaynaklari iyi bildigini size hatirlatirim.)amacimiz sadece insanlara Müjde’yi duyurmaktir.Kemal Abimizin de dedigi gibi ac insanlari doyurmaya calisiyoruz.Sizin gibi tok insanlarla bosa harcayacak zamanimiz yoktur.Dört madde halinde siraladiginiz sorularla ilgili sunlari söylemek isterim.

[quote=yahyali;15891
    1)İncil değişmiş midir? ve incilde çok açık çelişkiler var mıdır?:)[/quote]

Bu konuyla ilgili forumda bolca bilgi vardir.Sizin kendinizce bilgi diye bildiginiz seylerin cevaplari orda mevcut.Ama okumaktan cok iftira atmaya ve ispatlayamadiklari bircok iddialar ortaya atan müslüman alemi bunlari OKUmaz.Lütfen okuyun ve farki görün.

yahyali;15891 wrote:
    2)Kuranın Allah sözü olduğuna dair şüpheye yer bırakmayacak derecede açık deliller var mıdır?:)

Bizce yoktur.Biz bunlarla ilgilenmiyoruz.Hicbir müslüman üyemizi üzmek istemiyoruz.Onlarin kutsal saydiklarina hakaret etmek istemiyoruz.Eger Incil ve hristiyanlikla ilgili bilmek istedikleriniz var ise sorunuz yoksa burdan ayrilmakta serbestsiniz.

[quote=yahyali;15891

3)Yuhanna 1 de geçen kelam ezeliydi tabiri ve 3 lü birlik çok tanrıcılık mıdır değil midir?:)[/quote]

Degildir.Sizin anlayamamanizdir.Cünkü siz Isa Mesih’in koyunlarindan degilsiniz.Ama dileyin size verilecek arayin bulacaksiniz.

[quote=yahyali;15891
    4)Tevratta ki Haman mı doğrudur? Kurandaki Haman mı doğrudur? Mısır papirüsleri buna ne demektedir:)[/quote]

Tabi ki Tevrattaki Haman dogrudur.:))Misir papiruslarinin ne dedigi degil Tanri Söz’ünün ne dedigi önemlidir.Kutsal Kitap bir tarih kitabi degildir fakat tarihte yasamis kisilikleri ve tarih hakkinda yapilan aciklamalar da yüzde yüz dogru bilgiler vermektedir.Yapilan arkeolojik kazilar bunlari defalarca dogrulamistir.Ama okumazsiniz,görmezsiniz cünkü isinize gelmez.
    [quote=yahyali;15891

Hodri Meydan diyorum.İnancınıza güveniyorsanız.İslam madem saçmalıksa hiç korkmayın buyrun münazara edelim:)[/quote:)[/quote]

Bakin biz inancimiza güveniyoruz ama sizlerle bos tartismalara girmek istemiyoruz.Ama dün Kemal Abimiz size acik bir davet verdi ve dediki beni islami bir siteye davet edin ve acikca ve herkesin okuyacagi bir tartisma yapalim dedi.Ama sizden tik cikmadi.Sonrasinda bu acik daveti gönderdiniz.Siz öncelikle Kemal Abinin davetini yerine getirin degil mi:))
    Sayin yahyali bundan böyle meydan okurcasina ve Islam hakkinda yazacaklariniz seyler yayinlanmayacaktir.Sormak istediginiz seyler varsa sorun.Memnuniyetle cevap veririz.Fakat bizlere Islam tebligi yapmaya kalkismayin.

Rab yüreginizde olsun

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

Yahyalı kardeşim,

Yüreğimde size karşı herhangi kötü bir duygu yoktur. Merhamet ve sevgi vardır. Ama yine de bu Forum’dan gitmelisiniz. Kuzular arasına bir kurt kapatamayız. Kuzulara zarar vermenize müsaade edemeyiz. Kuzu gibi yanaştınız ama şimdi diş gösteriyorsunuz. Sorduğunuz sorular binlerce defa soruldu ve cevaplandırıldı. Esas cevap alamayanlar bizleriz, ama artık sormuyoruz. Çünkü aradığımızı çoktan bulduk. Tartışmak da istemiyoruz. Yine de, halâ bu sitede olduğunuza, yasaklanmadığınıza şaştım doğrusu.

Olayı şöyle izah etmeye çalışayım. Ben bir camiye gitsem ve imamın her dediğine müdahale etsem, ne olurdu? Yani, o “Muhammed Peygamberimiz” dediğinde, ben ayağa kalkıp da “O bir peygamber değildir” desem veya “Allah’ın son kitabı Kuran-ı Kerim” dediğinde, “O Tanrı Kelâmı bile değildir” desem, ve her sözünü keserek kendi doğrularımı ortaya koysam, bu imam vaaz verebilir mi? Cemaat bu vaazdan birşey anlar mı? Herhangi birine bir faydası olur mu? Bana, “Dinlemek istiyorsan dinle, istemiyorsan çek git. Biz bu camiye Hristiyanlığı öğrenmeye gelmedik” demiyecekler mi? Bunda da haklı olmayacaklar mı?

İşte siz de, bu sitede bizlere, bunu yapıyorsunuz. Kabul edilemezdir. Biz Tanrı’nın ‘Yaşam Suyu’ndan içmişiz, her gün O’nunla yaşıyoruz, siz ise bu işleri lâf kalabalığı ile halletmeye çalışıyorsunuz. Biz aramıyoruz. Çünkü bulduk, tattık ve biliyoruz. Bu yüzden toklara uğraşamayız, bu sitede onlara yer yoktur. Sen de bu yüzden aç numarası yapmıştın zaten. “Bilmiyorum, öğrenmeye çalışıyorum filan”. Dininden memnun isen, ne diyeyim? Her koyun kendi bacağından asılır. Ama yine de kurtulmanı dilerdim.

Yaşayan Tanrı huzurunda seni sevgi ile kucaklar, Rab’bin bereketi ile ayrılmanı dilerim. İslâm’ı öğrenmek isteyenler, İslâmî sitelere gitsin.

Anonim
    Pasif

Ben sizin artık gerçekten de öğrenme amaçlı olduğunuzu düşünmüyorum. Bazı şeylerle kendinizi o kadar kör etmişsiniz ki, anlamamakta ısrarlısınız.
    Siz zaten kendiniz yazarken üçlü birlik dediniz. Burda zaten birlik diyor. Yani 3 farklı tanrı anlayışı olsaydı, buna üçlü birlik denmezdi öyle değil mi?
    1)İncil değişmiş midir? ve incilde çok açık çelişkiler var mıdır?:)
    Bu sorunuzu zaten ben cevapladım.Ayrıca geçin benim cevabımı bu forumda ve başka forumlarda sayfa sayfa yazılar var bu konu üzerine. Gerçekten öğrenme niyetiniz olsa idi, önce onları okuyup soru sorardınız.Size karşı son bir kez daha cevap vereceğim, hani “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.” diye bir laf vardır. Sonra gerçekten umurumda olmayacaksınız.
    Kendi inandığınız kitap olan Kuran bile değişmediğini söylüyor ama o kadar kör etmişsiniz ki kendinizi değiştiğine dair. Kendi inancınızla çelişiyorsunuz.
    Eğer İncil ve Tevrat değişmiş ise Kuran Tevrat’ın bir tasdiğidir diyen Kuran’da değişmiş oluyor. E zaten değişmiş(!) değil mi Tevrat? Değişmiş bir kitapla tasdik edilen Kuran da değişmiş olmuyor mu sizin mantığınıza göre?
    Ayrıca şimdi de bu insan eli laflarıyla gelmeyin buraya, tüm kitaplar insan eliyle yazılmıştır.

Anonim
    Pasif

Prosefhi haklı arkadaşlar, yarım saatinizi bu siteye verseniz hak yolu ve aklınızda kalan soru işareti kafanızdan kalkacaktır forumda bir dünya konu var ve hepsi sizin sorularınızdandır,aranızdan bir insan açıp bakmıyorsa üyelerin sinirlenmesi gayet normaldir :D bakınız ben siteye 1 hafta üyeyim yarım saatte forumu inceledim sonra forumda aklıma takılan sorulara cevap buldum sorduğum sorular 2’yi geçmez ama bu konuları 10 defa oldu tartışıyoruz dile kolay,ÜÇLÜ BİRLİK,TEK TANRI MI 3 TANRI MI,İNCİLİN DEĞİŞMEZLİĞİ,RAB İSA MESİH,VAFTİZ gibi özellikle sorulan sorular zaten forumda 15 dakikanızı alır, sayfayı açıp araştırmanızı şiddetle öneriyorum!

Kolay Gelsin…

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.