acil yardım?

• Bu konu 8 izleyen ve 17 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Acil Yardim

Konuyu hangi başlığa açacağımı bilemedim, o yüzden böye yazıorum… çok telaştayım; çok uzun süredir kendimi bildim bileli hep sorguladım müslümanlığı. Hiçbir zaman küçücük yaşımda dahi benimsiyemedim. Benim ruhuma ters gelen bir şeyler var; hem de fazlası ile.. Ama nüfüs cüzdanımda müslüman yazıyor…Annem 5 yıl önce çok değişt,i çok modern biriyken, kariyerli biriyken, birden kafasını örttü, namaz kılmaya başladı. şu an çok koyu bir müslüman kendisi… Annem hep benim sen BABANIN KIZISIN der… çünkü babam da benim gibi düşünüyor ve annemle babam ayrıldı- 7 yıl önce… Artık tahammülüm kalmadı. Siteyi incelemedim hiç. Bu yazılarım sizler tarafından nasıl karşılancak, bilemiyorum. Sadece türk ve hristiyan kelimeleri ile karşıma ilk çıkan siteye girdim şu an… Ben kendimi ezelden beri şu an mensup olduğum dine ait hissetmiyorum; ve internet ortamı dışında bilgi alabileceğim bir kişi dahi yok. Tepki çekmekten korkuyorum – şu an için, en azından… Ben doğma büyüme Ankarada yaşıyorum. 23 yaşındayım. Beni yetkili biri ya da sizler yönlendirebilir misiniz? Ne yapmalıyım? Nereye gitmeliyim?

Anonim
    Pasif

Kardesim Forum`umuza hosgeldiniz,

Oncelikle samimi duygularinizi yazmissiniz cok guzel, Size tavsiyem soyle olacaktir,

Asagidaki linkini verdigim ANKARADAKI kilise adreslerinden birine giderek oradaki insanlarla gorusebilirsiniz, onlardan hristiyanlik hakkinda bilgi alabilirsiniz,

Bana gore yapmaniz gereken sey

1- Tanri`ya dua edin, (lutfen bana yadim et, seni daha iyi tanimak istiyorum diye)

2- Bir incil alin okuyun

3- Kiliseye katilin (Oradaki insanlardan Hristiyanlik hakkinda daha rahat bilgi alabilirsiniz yuz yuze)

Cunku hristiyanlik sadece sihirli 3 kelime soylemekle olunacak birsey degildir, Hayatimizi Isa Mesih`e gore degistirmektir, Isa`nin istedigi gibi bir yasam surmektir, Ve yukarida saydigim 3 konuyu yerine getirdiginizde Tanrida size Sonsuz hayati (Cenneti) yerine getirecektir,

Eger kafaniza takilan birsey olursa forumda rahatca sorabilirsiniz

saygilarimla

(NOT: Annenizin dindar bir musluman olmasi sizi Hristiyanliga yoneltmesin, Siz gercekten Mesih`i, Mesih olarak kabul ettiginiz icin gidin kiliseye, cunku mesih diyorki, BUTUN AKLINLA, BUTUN VARLIGINLA BENI SEVECEKSIN, yani annenizin veya baskasinin yonlendirmesi ile olmasin, kendi aklinizla ve iradenizle yapin. cunku her insan degisebilir, ama Tanri degismez ve o size sonsuz hayati vermek istiyor )

Ankaradaki Kilise Adresleri icin asagidaki Linki Tiklayiniz..

http://www.hristiyanturk.com/showthread.php?t=2637

Anonim
    Pasif

çok ama çok teşekkür ediyorum size msjıma karşılık alabileceğime dair umudum bile yoktu çok duyarlısınız..bu adreslerin en yakın olanına gideceğim dediğiniz gibi okuyacağımda..haklısınız sanırım annemden bahsetmem sizde sanki bir inat oluşmuş bende islenimini yarattı halbu ki ben bunu onunla paylaşamıcağımı sölemek için yazdım örneği…annemle şuan için paylaşmam imkansız..babam ise izmirde ekimde ancak görüşebileceğiz ben oldukça zor bir durumdayım…çok ama çok teşekkür ediyorum yeniden umarım herşey daha iyi olucaktır..(sürekli uzun yıllardır sürekli rüyalarımda klisedeyim ve içimde bir şey çok huzursuz bişey çağırıyor sürekli sadece bu kadar ne oldunu bilmiyorum ama isayı hep sefdim saolun….

Anonim
    Pasif

Mesih, Bana gelin, ben size huzur veririm diyor, Mesih size huzur verecektir,

Son Mesajinizda yazmis oldugunuz bir CUMLE,silinmistir, (O cumlenin neyle ilgili oldugunu biliyorsunuzdur,!!) Forumumuzda Hristiyanligi anlatiyor olsakta, Asagida FORUM KURALLARI bolumundede oldugu gibi baska bir inanc hakkinda Uygun olmayan bir konusma yapilmasi yasaktir,

Siz Yureginizde kimi sevip sevmedigini Rab`be soyleyin o size esenlik verecektir,

Anonim
    Pasif

evet haklıydınız yeniden düşününce düşmanlık yaratabilecek ve huzursuzluk çıkaracak bir cümleydi..içimde tutmalıydım..daha dikkatli olucam daha çok incelicem daha çok daha çok….şimdilik teşekkür ediyorum bu kadar çabuk rahatlıyabilceğimi sanmıyordum…artık gidip yüzyüze bilgi alabileceğim bir yer var telaşlı gibiyim evet çünki bu yüsden mazur görün..ben sadece iç seslerimin artık son bulmasını istiyorum en içten sevgilerimle …

Anonim
    Pasif

Mesajınızı büyük bir heyecanla okudum. Biliyor musunuz üç aşağı beş yukarı aynı şeyler benim de başıma gelmişti.

Benim ailem her ne kadar kendisini müslüman olarak tanıtıyor olsa da aslında dinle pek ilgileri de yoktu. Bir gün olsun ne namaz kıldıklarını görmüşümdür nede oruç tuttuklarını. Ben bunun eksikliğini hep hissetmiştim. Kendimi dine vermek ve yaratıcı güce sığınmak istiyordum.

Müslüman bir ülkede yaşıyoruz, dolayısıyla din denildiği zaman ilk akla gelen de İslam oluyordu. Kuran-ı Kerimi okudum, dini programları izledim, ailemden gizli gizli camide Kuran kursuna gittim… Olmadı bir türlü yapamadım… Beni hep bir şeyler geri çekti ve bir türlü ısınamadım… Yaratıcı gücün varlığını hiç bir zaman yadsımadım; ama iş dine ve dolayısıyla İslama gelince içime hep bir soğukluk düşmüştü.

İşte görüyorsunuz şimdide buradayım:) Rab’bime şükürler olsun ki Mesih inancıyla tanışabildim ve sebeb ne olursa olsun tüm insanlığı (dostunu, düşmanını…) sev diyen Rab’bime ibadet edebiliyorum…

Bakın Kutsal Kitap şöyle der: “İman yoluyla,lütufla kurtuldunuz. Bu sizin başarınız değil, Tanrı’nın armağanıdır. Kimsenin övünmesi için iyi işlerin ödülü değildir.”

Bence sizin hayatınız bu kutsal cümlelere uymaktadır. Tanrı size bir armağan verdi, bunu rüyalarınızda görebilmişsiniz, yüreğinizde hissedebilmişsiniz… Ne mutlu size…

Ve artık olayın sonu sizde bitiyor… Kutsal Kitabı okumanız gerekiyor… Ankara gibi büyük bir şehir de yaşıyor olmaktan dolayı kendinizi şanslısı hissedebilirsiniz… Şehrinizde kilise olması ve inanlı kardeşlerimizle birlikte olacak olmanız da büyük bir şanstır…

Anonim
    Pasif

Şu an gözyaşlarımı tutamıyorum. İnanın yıllardır içimde çok şey yaşadım..bişeyleri paylaşmaya çok ihtiyacım var ve bu sayfaları gereksiz yere dolduruyor muyum, işgal mi ediyorum diye düşünüyorum? Bir kaç şey daha söylemek istiyorum izninizle: Bundan iki yıl önce annem durdurdu dinimi değiştirme konusunda beni…Annemi çok seviyorum oda beni..Babam ve annem ayrıldıkları halde hergün telefonla konuşurlar, birbirlerini hala çok seviyorlar ve hiç evlenmediler ayrıldıktan sonra…Babam tıpkı bir hristiyan gibi yaşadı ona çok benziyorum(babam herşeyi sevdi insanları doğayı, hayatı herkes tarafından çok sevildi mutlu ve huzur dolu gözleri)annem ise sonradan değişti ben çocukken farklıydı…Annem sürekli namaz kılmakta ve saygı duymaktayım..ama maalesef sevgi yok bütün gözümün önünde insanlık sevgisinden çok uzak haraketlerde ve buna çok üzülüyorum. Yıllardır çocukken başladı hep kilselerde gördüm kendimi hayatımda bir kere bile kilisye gitmediğim halde bunu hep yaşadım…

Garip ama; annem böyle fal bakar,
    hani kahve faLIna çok inanmam o zaman bile yıllardır der ki bakmıcam falına sürekli rahibe yada kilise yada haç çıkıyor falında…İsa’nın hayatını okuduğumda onu ezelden beri sevdiğimi hissettim..ama artık yeter içim acıyor huzursuzum geçen her saniye burdaki bazı İncil’den sözlere baktım. Çok önceden biliyor gibiyim ama yine de yarın sabah uyanır uyanmaz İncil’e kavuşmak istiyorum. Eylül ayında ancak gidebileceğim kilise adresini veren arkadaş sayesinde kiliseye gideceğim.. Bu forumu kuranlara minnettarım..Hiç bir zaman benimsiyemedim şuan mensup olduğum dini, çok ama çok terslikler var. Azıcık ama azıcık sorgulamak yetiyor. İçinde sevgi olan herkes farkedebilir bunu, sadece daha fazla geç kalmak istemiyorum..Okudukça içim açılıyor, forumda tüylerim diken diken oluyor. Uzun zamandır bildiğim ama bi türlü varamadığım şeye çok yaklaşmış olmak! Bu çok başka bişey çok…çok özür diliyorum eğer ki hata varsa yazımda. Biliyorum henüz çok cahilim, sizler gibi derine inememişimdir. Sadece burda olmaktan şuan çok ama çok mutluyum, bana yazı yazan destek olan herkese minnettarım…yüreğimdeki en derin sevgim sizinle..(isada bulduğum huzur olan sevgim)

Anonim
    Pasif

”Artık size kul demem. Çünkü kul efendisinin ne yaptığını bilmez. Size dost dedim. Çünkü Babamdan bütün işittiklerimi size bildirdim. Siz beni seçmediniz , ben sizi seçtim. ” ( Yuhanna 15:15-16 )
    Hoşgeldiniz kardeşim, esenlikler dilerim. Rabbin size olan çağrısı için, kalbinize ektiği iman tohumu için şükrediyorum. Rabbim sizi her zaman korusun ve gözetsin. Kutsal Ruhu ile size ışık olsun ve huzur versin.

Anonim
    Pasif

çok teşekkür ederim aylin..sadece bir günde burda çok destek olan gördüm bana çok mutluyum çünki korkularım vardı tanıdığım kimse yok hristiyan hiç açılamadım çevremdekilere…şimdi ankarada da eylülde yanımda benimle destek olup kliseye gidicez onlarla çok iyi hissediyorum bu yüsden kendimi…tuhaf olan çocukluk arkadaşıma açtım konuyu oda benimle gelmek istediğini söledi beni yargılıcak sanmıştım halbuki..sevgi dolu baktı bana..artık herşeyden daha da eminim gerçeklerden ve gerçek sevgiden kalbim huzur dolu..

Anonim
    Pasif

“İman yoluyla,lütufla kurtuldunuz. Bu sizin başarınız değil, Tanrı’nın armağanıdır. Kimsenin övünmesi için iyi işlerin ödülü değildir.”

Yaşadığınız şeyler sanırım (birçok kişinin yaşadığı gibi) benimde yaşadığım şeyler… Bunlar aslında insana ayrı bir güzellik ve tat veriyor . İSA MESİH yolunda zorlanmak ama herşeye rağmen onun sevgisini kalbinde hissetmekten güzel daha ne olabilir ki?

Benimde annem kapalı olmasa da (çalıştığı için başı açık ama emeklı olunca kapanacağına eminim ) 5 vakit namazını kılar, orucunu tutar kısaca İslamıyetın butun gereklerini yerıne getırır. Duygularında da saf ve temız olduğundan hıc suphem yok yıllardır boyle gosterılmış ve boylede devam ettırıyor kendınce.

Ama ne mutlu ki bana oyle bır yasam tarzının bır parcası olmama rağmen İSA ‘yı buldum.Onun sevgisini kalbimde, esenliğini ruhumda hissettim.

Dilerim RAB sizinde yüreğinize dokunur. (ki dokunmuş bile)

RAB, Sağlar

RAB’bin ışığı ve sevgisi üzerinize olsunhamdolsun3

Anonim
    Pasif

ne kadar güzel açıklamışsınız kalbime tercüman oldu…farketmişsinizdir kendimi çok iyi ifade edemiorum ama burda bunları okurken kendimi bir kez daha buluyorum..aynı şekilde gerçekliğe burdan inanıyorum çünki islami bir ülkede İsanın sevgisini yürekte hissetmek öyle farklı birşey ki bana bunun olması hemde küçüklüğümden beri bu beni bu çok garip…..aynen annem emekli olunca böyle oldu..islamı çok inceledim diğer dinleride budizme kadar..sadece babam destekçim bana belki bu sayede daha şanslıyım ben.ASLINDA ANNEM İKİ YIL ÖNCE BİŞEY DEDİ..ama bunu buraya yazmalımıyım kiliseye gidince sormayı çok ama çok istiyorum bunu…

Anonim
    Pasif

şöyle söylüyorlar mesih İsa sadece müslümanları kurtarcakmış bu doğru olabilir mi?bu nedemek?ben Ozamanlarda İsadan ve sevgimden kalbimden bahsederken bu şekilde anlattılar ve o yüsden iki yıl geciktim ama içimde ki ses öyle demiyor bu bir yalan mı lütfen biri desin?bu nedemek?

Anonim
    Pasif

@doğa 8993 wrote:

şöyle söylüyorlar mesih İsa sadece müslümanları kurtarcakmış bu doğru olabilir mi?bu nedemek?ben Ozamanlarda İsadan ve sevgimden kalbimden bahsederken bu şekilde anlattılar ve o yüsden iki yıl geciktim ama içimde ki ses öyle demiyor bu bir yalan mı lütfen biri desin?bu nedemek?

öyle birşeyin olduğunu düşünmüyorum ama bu konuda yorum yazmasam sanırım daha iyi. RAB’be hamdolsun ki baban destekçinmiş hamdolsun3 Benım oyle bır şansım da yoktu ama RAB’bim isa beni lütfuyla bereketledi. O yeter ki istesin.

Tanrı, seni korusun ve yüceltsin RAB’bin esenliği ve lütfu üzerine olsun!
    İsa seni bereketlesin.

Anonim
    Pasif

bende inanmıyorum buna artık beni durdurmak için annemin sölediği şey işte bu sadece araştırmaktan vazgeçmek en büyük hataydı bence azcık olsun insanlar araştırsın lütfen…

Anonim
    Pasif

arkadaşlar siteye yeni girdim ama kimseden tepki yok anlamadım zaten daraldım .nasıl bi hayat yaşıyorum çözemedim .32 senedir tabular tabular bunu nasıl kırıcz ruhen özgürleşmek .yarımı edebilecek arkadaşlar ben ankaradayım belki bi insan daha kutulacak belkide kalmamacasına düşeck gerçekten inanmak istyorum doğruya

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.