ABD’de "Yeşil İncil" tartışması

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26008
  Armagan
  Anahtar yönetici

  ABD’de “Yeşil İncil” tartışması
  Haber

  ABD’de Evanjelistler, çevreciliği kucaklayan ve dünyayı korumanın gerektiğini vurgulayan yeni “Yeşil İncil” konusunda bölündü.

  Amerikan medyasında çıkan haberlere göre, Evanjelistlerin bir yayını olan Creation Care Magazine’in editörü Rusty Pritchard, Humane Society ve Sierra Clubgibi bazı laik gruplarca da desteklenen “Yeşil İncil”in insanlara, “Tanrı’nın dünyayı koruma çağrısını” ilettiğini söylerken, bir kısım Evanjelistler ise böyle düşünmüyor.

  Florida Palmetto’daki Living Water Christian Fellowship adlı Evanjelist dernekten James Taylor, “Yeşil İncil”in Hıristiyanları yanlış yönlendirdiğini, çünkü Kutsal Kitab’ı tam ve düzgün olarak yorumlamadığını savundu.

  Taylor, Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Desmond Tutu’nun önsözünü yazdığı “Yeşil İncil”e katkıda bulunan bu grupların dine odaklanmadıklarını, çevreyle ilgili mesajlarını yaymak istediklerini söyledi.

  Arizona Republic gazetesinin haberine göre, ekimde HarperOne yayınevi tarafından piyasaya çıkarılan “Yeşil İncil” şimdiye dek 25 bin adet sattı.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.