• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26562
  Anonim
  Pasif

  ABD En Dindar Hristiyan Ülkesi
  Hristiyan Amerikalıların % 84`lük kesimi her hafta kiliseye gidiyor


  (Tüm Gazeteler)
  Hristiyanlar arasında dünyada en dindar ülke,Amerika Birleşik Devletleri çıktı. Din ve Kamusal hayat üzerine araştırmalar yapan Pew Forumu`nun son anketi ilginç sonuçları ortaya koydu.

  Araştırma sonuçlarına göre Hristiyan uluslar arasında kiliseye en düzenli devam edenlerin Amerikalılar olduğu bildirildi. Hristiyan Amerikalıların yüzde 84`lük kesimi her hafta pazarları kiliseye devam ediyor.

  Kiliseye gidenlerin en büyük kesimini, yüzde 26,4 ile Başkan George Bush`un da üyesi olduğu, saldırgan dış politik tavırlarıyla bilinen Evanjelistler oluşturuyor. Onları yüzde 24 ile Katolikler izliyor.
  Araştırmanın ilgi çeken bir diğer sonucu da Amerikalıların yüzde 44`ünün yetiştirildiği mezhepten farklı bir mezhebe geçtikleri gerçeği oldu. Burada da son yıllarda saldırgan bir yayılma politikası izleyen Evanjelist kilise önde geliyor. En çok terkedilen mezhep ise 23 milyon kişiyle Katolik kilisesi oldu.

  #33794
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Rüzgar,bildiğim kadarıyla Kuzey Amerika ve Güney Amerika kıtasında çoğunluğu Katolik inancı kapsıyor,peki ortodoksların veya protestanların yayılışı burada yok mu? bunu biraz açarsanız sevinirim,eğer bilmiyorsanızda bilmiyorum diyebilirsiniz :D meraktan…

  Esenlikle.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.