4 ve 5 Nisan’daki sınavlarım için dua

• Bu konu 5 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim, gelecek haftasonu toplam 3 tane sınava gireceğim.. Cumartesi günü 2 ve Pazar günü ise; 1 sınava gireceğim.. Bu sınavlarım için sabaha kadar ders çalışıyorum.. Bir yandan da işe gidiyorum. Yaklaşık 2 ya da 3 saatlik uykuyla idare ediyorum.. Sınavlarımın iyi geçebilmesi için bana dua edebilir misiniz?

Rab’de sevgiyle kalın..

Anonim
    Pasif

Rabbimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih,
    Bugün sana ‘only god can judge me’ kardeşimizin sınavları için dua ediyorum. Onu bolca bereketle, zihnini aç, anlayışını aç ki, öğrenmesi gerekenleri rahatça kavrayabilsin. Kutsak Ruh, sınavlarında sen ona herşeyi hatırlat ve başarıyla sınavlarını kazanmasını sağla. Ayrıca uykusuz kaldığı için ona güç ver, onu dinlendir…. Ailesiyle olan sorunlarını da kaldır ortadan. Ailesi ona zorluk çıkarmasın ve sıkıntı vermesin diye onların yüreklerini yumuşat ve onları da kurtar diye dua ediyorum.

İsa Mesih adıyla
    Amin

Anonim
    Pasif
    Suna;13067 wrote:
    Rabbimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih,
    Bugün sana ‘only god can judge me’ kardeşimizin sınavları için dua ediyorum. Onu bolca bereketle, zihnini aç, anlayışını aç ki, öğrenmesi gerekenleri rahatça kavrayabilsin. Kutsal Ruh, sınavlarında sen ona herşeyi hatırlat ve başarıyla sınavlarını kazanmasını sağla. Ayrıca uykusuz kaldığı için ona güç ver, onu dinlendir…. Ailesiyle olan sorunlarını da kaldır ortadan. Ailesi ona zorluk çıkarmasın ve sıkıntı vermesin diye onların yüreklerini yumuşat ve onları da kurtar diye dua ediyorum.

İsa Mesih adıyla

Sevgili Suna ablam, duaların için sana çok teşekkür ediyorum.. İnan, her alanda çok mücadele veriyorum.. Bir yandan çalışıyorum, bir yandan okuyorum.. Bir yandan ruhsal hayatıma devam etmeye çalışıyorum.. Bir yandan problemlerimle uğraşıyorum.. Fakat size güzel bir haberim de var; Kiliseme yeniden gitmeye başladım.. Çok bereket aldım.. Yüreğimde büyük bir sevinç oluştu.. Bundan sonra kiliseme daha düzenli gitmeye gayret göstereceğim.. Şu an ise; ders çalışmaya devam ediyorum.. Ama siteye de birşeyler yazmak için geldim.. Daha gece çok uzun.. Sabaha kadar ders çalışmaya devam edeceğim…

Rab’bin sevgisiyle kalın..

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşim, Rab’bim seninle olsun tüm sınavlarında ve ona her ihtiyaç duyduğunda seni duysun ve yardım etsin. Ailene de esenlik versin ve seni onlara ışık yapsın.
    Rab’bim emeklerini boşa çıkarmasın..

Esenkal kardeşim, sevgiyle kal!

Anonim
    Pasif
    only god can judge me;13077 wrote:
    Fakat size güzel bir haberim de var; Kiliseme yeniden gitmeye başladım.. Çok bereket aldım.. Yüreğimde büyük bir sevinç oluştu.. Bundan sonra kiliseme daha düzenli gitmeye gayret göstereceğim.. Şu an ise; ders çalışmaya devam ediyorum.. Ama siteye de birşeyler yazmak için geldim.. Daha gece çok uzun.. Sabaha kadar ders çalışmaya devam edeceğim…
    Rab’bin sevgisiyle kalın..

Sevgili kardeşim, bu habere ben de çok sevindim. Ama bak senin için sürekli dua ediyorduk ve yanıt çok çabuk geldi. Umarım ailenle ilgili dualarımızın yanıtı da böyle hızlı gelir ve seninle birlikte bizler de sevinçle coşar ve Rab’be teşekkür ederiz.

Kiliseye gitmek gerçekten çok önemli. Orada daha çok güçleneceğinden ve ruhsal olarak büyüyeceğinden eminiz. Ayrıca bunca derslerinin ve işlerinin arasında foruma gelip bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz. Rab’bi yüceltmeye devam et, Rab’de seni yaşamının her alanında bolca bereketleyecektir.

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif

@only god can judge me 13064 wrote:

Sevgili kardeşlerim, gelecek haftasonu toplam 3 tane sınava gireceğim.. Cumartesi günü 2 ve Pazar günü ise; 1 sınava gireceğim.. Bu sınavlarım için sabaha kadar ders çalışıyorum.. Bir yandan da işe gidiyorum. Yaklaşık 2 ya da 3 saatlik uykuyla idare ediyorum.. Sınavlarımın iyi geçebilmesi için bana dua edebilir misiniz?

Rab’de sevgiyle kalın..

Göklerdeki Babamız,
    Değerli kardeşimizi senin önüne getiriyor ve O’nun için sana dua ediyorum. Rab, sen bu kardeşimize her anında yardımcı ol ve sınavlarında başarılı olabilmesi için O’na güç ver. Rab O’nu öyle sıkı tut ki, senin yolunda her zaman sağlam yürüsün ve yaşadığı zorluklarla senden aldığı güçle mücadele edebilsin. Çünkü gerçek güç senden gelendir Rab… Sen bu kardeşimizin ailesinin tüm bireylerinin de kalplerine teker teker dokun ki, seni anlayabilsinler, seni yaşayabilsinler…
    İsa Mesihin yüce ismiyle,
    Amin…

Anonim
    Pasif

Dua eden tüm kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.. Rab her birinizi bereketlesin… Bugün de sabaha kadar ders çalıştım.. 3 gün daha bu böyle devam edecek.. Rab’bin ruhunun üzerimde, yüreğimde olduğunu biliyorum.. Sadece bu vizelerimde değil, hayatımdaki diğer durumlarda da yanımda olacağını biliyorum.. Bazen kaygı duyuyorum.. ”Acaba ne yapacağım, bu okulu nasıl bitireceğim.. Hayatımda Tanrı’nın benim için seçmiş olduğu eşi nasıl göreceğim” gibi kaygılar yaşıyorum.. Fakat Matta 6:25-26 ve 27. ayetlere baktığımda yeniden kendime geliyorum..

25- Bu neden size şunu söylüyorum: ‘Ne yiyip ne içeceğiz?’ diye canınız için, ‘Ne giyeceğiz?’ diye bedeniniz için kaygılanmayın. Can yiyecekten, beden de giyecekten daha önemli değil mi?

26- Gökte uçan kuşlara bakın! Ne eker, ne biçer, ne de ambarlarda yiyecek biriktirirler. Göksel babanız yine de onları doyurur. Siz onlardan çok daha değerli değil misiniz?

27- Hanginiz kaygılanmakla ömrünü bir anlık uzatabilir?

İşte bu ayetleri okuduğum, yahut aklıma geldiği zaman kaygılanmamak için elimden geleni yapıyorum.. İlahilerden birinin sözlerinde ise; ”Serçeleri kayıran beni mutlak kayırır” der. Herşeyin sahibi, herşeyin yaratıcısı ve görkemini bırakıp bizler için yeryüzüne inen Tanrımız bizleri kayırmaz mı? Ona ne kadar şükretsek azdır..

Sevgiyle kalın..

Anonim
    Pasif
    Quote:
    Dua eden tüm kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.. Rab her birinizi bereketlesin… Bugün de sabaha kadar ders çalıştım.. 3 gün daha bu böyle devam edecek.. Rab’bin ruhunun üzerimde, yüreğimde olduğunu biliyorum.. Sadece bu vizelerimde değil, hayatımdaki diğer durumlarda da yanımda olacağını biliyorum.. Bazen kaygı duyuyorum.. ”Acaba ne yapacağım, bu okulu nasıl bitireceğim.. Hayatımda Tanrı’nın benim için seçmiş olduğu eşi nasıl göreceğim” gibi kaygılar yaşıyorum.. Fakat Matta 6:25-26 ve 27. ayetlere baktığımda yeniden kendime geliyorum..

Sevgili only god can judge me,

Seni çok iyi anlıyorum. Yılların inanlısı olduğum halde, benim de kaygılandığım çok zamanlar olmuştur. Ama bunu farkeder etmez Rabbim’den özür dilerim ve O’nun affına ve anlayışına sığınırım ve kaygılarımı kaldırması için dua ederim. İnan kaygılanmak çözümü sadece zorlaştırır, içinden çıkılamaz hale getirir. Rabbimiz bizlere ‘kaygılanmayın’ diyorsa, kaygılanmamalıyız. O’na sonsuz güvenmeliyiz, sorunları, kaygıları O’na vermeli ve rahat olmalıyız. Tabii öncelikle yapmamız gereken şeyler varsa yapmalıyız.

Örneğin sen derslerini çalışmayıp, ‘Tanrım sınavlarımı verebilmem için bana yardım et!’ dersen tabii ki yanıt alamazsın. Çünkü önce bizim yapmamız gereken şeyler varsa yapmalıyız ve dua ile Tanrı’dan yardım etmesini isteyebilliriz.

Korkma sevgili kardeşim, RAB SENİNLEDİR! O sana yardım edecek, seni hiç bırakmayacak ve seni sevindirecektir. Çünkü GÖKSEL BABAN seni çok seviyor ve tüm gereksinimlerini biliyor, O’NA GÜVEN!

‘Rab’den zevk al, O senin içindeki istekleri yerine getirecektir.

Her şeyi Rab’be bırak, O’na güven, O gerekeni yapar.

O, senin doğruluğunu IŞIK gibi, hakkını öğlen güneşi gibi AYDINLIĞA çıkarır’ (Mezmur 37:3-6).

Sevgilerle
    Andreas

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.