3000 yıllık cesedi çürümemiş firavun

• Bu konu 7 izleyen ve 14 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 15)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sayin dogruyol

Forumda Islamiyetle ilgili yazacagin sorular ve yorumlar yayinlanmayacaktir.Bunlara verilecek cevabimiz olmadigindan degil (cünkü versek de sizi tatmin etmeyecektir) forumu bos yere mesgul etmemeniz icin, sizin ögrenme amacli bu forumda bulundugunuza inanmadigimiz icin ve de Islam propagandasi icin burada bulundugunuza inandigimiz icin bos yere zaman harcamak istemiyoruz. Zamanimizi ac olan insanlari doyurmak icin seve seve harcariz ama sizin gibi tok insanlarla vakit kaybetmek istemiyoruz. Umariz ki birbirimizi anliyoruz.

Sevgiler Kores

Anonim
    Pasif

sevgili kores mesajıma niye el koydun ya:):) çok ayıp:)

Anonim
    Pasif
    doğruyol;19209 wrote:
    sevgili kores mesajıma niye el koydun ya:):) çok ayıp:)

Eger okuman yazman varsa ve yazilanlari anlayabiliyorsan sebebini yukarida yazdim. Sen firavunun cesedinin kuranda yazan bir mucize oldugu masalini burdaki misafirlere ikram edecektin. Ama planin tutmadi. Islam’la ilgilenmiyoruz ve tartismak istemiyoruz. Bilgimiz olmadigi ve korktugumuz icin degil, zaman kaybetmek ve bos polemiklere girmemek icin. Umarim yeterince acik yazmisimdir.

Rab gözlerinizi dogru yola yöneltsin.

SEvgiler

Anonim
    Pasif

Bu hikaye anlatıldıgı gibi önceden kuran da bildirilmiş midir yoksa bu bu bir uydurma mıdır? Olayın gelişimi nasıldır? Saglıklı bir açıklama yaparsanız sevinirim

Anonim
    Pasif
    sevan80;19236 wrote:
    Bu hikaye anlatıldıgı gibi önceden kuran da bildirilmiş midir yoksa bu bu bir uydurma mıdır? Olayın gelişimi nasıldır? Saglıklı bir açıklama yaparsanız sevinirim

Sevgili Sevan80,
    Gerçekten sağlıklı bilgi edinmek istiyorsanız, Yaşayan diri Tanrı’nın değişmeyen sonsuz Sözü olan Kutsal Kitap’ı açın, okuyun, gerçeği öğrenin. Kur’an’da ve başka kaynaklarda Firavun ile ilgili yazılanları çok öğrenmek istiyorsanız kendiniz okuyup araştırın.

Esenlikler diliyorum

Anonim
    Pasif

Bir deli bir kuyuya taş atmış, herkesi de usandırmış (biraz değiştirdim ama olsun:)

Sevgili sevan bu linkte http://yukarikayalar.wordpress.com/2007/05/23/3000-yillik-firavunun-cesedi/ iddia edilen firavun resmi var. Ama kesin değil tabi. Ama şu bir gerçek ki orada ki ceset kesinlikle secde etmiş pozisyonda değildir. Aksini söyleyenlere “E PES YANİ” demeyeceğim, çünkü müslümanların hastalığıdır bu, anlıyorum. Onlar en olmadık şeyi söylemekte benzetmekte ve ilişkilendirmekte ustalar. Akıllı bir insanı bile deli ederler.

Peki kuranda yazılı o ayetler ne der, ayrıntılı bir şekilde anlatır mı diye sorarsan cevabı hayır. Bir iki cümle ile israillilerin mısırdan çıkışlarını, denizin yarıldığını, mısılılar arkalarından geldiklerinde de suyla yok olduklarını okuyacaksın. Ama bu birkaç cümle de yeni birşey değil aslında. Bunu bilmeyen bir tek araplardı herhalde. Dünyanın geri kalanı bu hikayeyi ayrıntılarına kadar biliyorlardı. Bilenler Yahudiler, ve pek tabi tevratı da okuyan hristiyanlardı.

Aşağıda bu konunun geçtiği, ayrıntılarıyla anlatıdığı Tevratta yer alan mısırdan çıkış kitbından bir bölümü bulacaksınız. Lütfen okuyunuz.

MISIRDAN ÇIKIŞ
    BÖLÜM 14

1-2 RAB Musa`ya, “İsrailliler`e söyle, dönsünler” dedi, “Pi- Hahirot yakınlarında, Migdol ile deniz arasında, Baal-Sefon`un karşısında deniz kıyısında konaklasınlar.

3 Firavun şöyle düşünecek: `İsrailliler ülkede şaşkın şaşkın dolaşıyorlardır, çöl onları kuşatmıştır.`

4 Firavunu inatçı yapacağım. Onların peşine düşecek. Böylece firavunla ordusunu yenerek yücelik kazanacağım. Mısırlılar bilecek ki, ben RAB`bim.” İsrailliler söyleneni yaptılar.

5 Halkın kaçtığı Mısır Firavunu`na bildirilince, firavunla görevlileri onlara ilişkin düşüncelerini değiştirdiler: “Biz ne yaptık?” dediler, “İsrailliler`i salıvermekle kölelerimizi kaybetmiş olduk!”

6 Firavun savaş arabasını hazırlattı, ordusunu yanına aldı.

7 Seçme altı yüz savaş arabasının yanısıra, Mısır`ın bütün savaş arabalarını sorumlu sürücüleriyle birlikte yanına aldı.

8 RAB Mısır Firavunu`nu inatçı yaptı. Firavun zafer havası içinde ilerleyen İsrailliler`in peşine düştü.

9 Mısırlılar firavunun bütün atları, savaş arabaları, atlıları, askerleriyle onların ardına düştüler ve deniz kıyısında, Pi-Hahirot yakınlarında, Baal-Sefon`un karşısında konaklarken onlara yetiştiler.

10 Firavun yaklaşırken, İsrailliler Mısırlılar`ın arkalarından geldiğini görünce dehşete kapılarak RAB`be feryat ettiler.

11 Musa`ya, “Mısır`da mezar mı yoktu da bizi çöle ölmeye getirdin?” dediler, “Bak, Mısır`dan çıkarmakla bize ne yaptın!

12 Mısır`dayken sana, `Bırak bizi, Mısırlılar`a kulluk edelim` demedik mi? Çölde ölmektense Mısırlılar`a kulluk etsek bizim için daha iyi olurdu.”

13 Musa, “Korkmayın!” dedi, “Yerinizde durup bekleyin, RAB bugün sizi nasıl kurtaracak görün. Bugün gördüğünüz Mısırlılar`ı bir daha hiç görmeyeceksiniz.

14 RAB sizin için savaşacak, siz sakin olun yeter.”

15 RAB Musa`ya, “Niçin bana feryat ediyorsun?” dedi, “İsrailliler`e söyle, ilerlesinler.

16 Sen değneğini kaldır, elini denizin üzerine uzat. Sular yarılacak ve İsrailliler kuru toprak üzerinde yürüyerek denizi geçecekler.

17 Ben Mısırlılar`ı inatçı yapacağım ki, artlarına düşsünler. Firavunu, bütün ordusunu, savaş arabalarını, atlılarını yenerek yücelik kazanacağım.

18 Firavun, savaş arabaları ve atlılarından ötürü yücelik kazandığım zaman, Mısırlılar bilecek ki, ben RAB`bim.”

19-20 İsrail ordusunun önünde yürüyen Tanrı`nın meleği yerini değiştirip arkaya geçti. Önlerindeki bulut sütunu da yerini değiştirip arkalarına, Mısır ve İsrail ordularının arasına geldi. Gece boyunca bulut bir yanı karartıyor, öbür yanı aydınlatıyordu. Bu yüzden, bütün gece iki taraf birbirine yaklaşamadı.

21 Musa elini denizin üzerine uzattı. RAB bütün gece güçlü doğu rüzgarıyla suları geri itti, denizi karaya çevirdi. Sular ikiye bölündü,

22 İsrailliler kuru toprak üzerinde yürüyerek denizi geçtiler. Sular sağlarında, sollarında onlara duvar oluşturdu.

23 Mısırlılar artlarından geliyordu. Firavunun bütün atları, savaş arabaları, atlıları denizde onları izliyordu.

24 Sabah nöbetinde RAB ateş ve bulut sütunundan Mısır ordusuna baktı ve onları şaşkına çevirdi.

25 Arabalarının tekerleklerini çıkardı*fh*; öyle ki, arabalarını zorlukla sürdüler. Mısırlılar, “İsrailliler`den kaçalım!” dediler, “Çünkü RAB onlar için bizimle savaşıyor.”

26 RAB Musa`ya, “Elini denizin üzerine uzat” dedi, “Sular Mısırlılar`ın, savaş arabalarının, atlılarının üzerine dönsün.”

27 Musa elini denizin üzerine uzattı. Sabaha karşı deniz olağan haline döndü. Mısırlılar sulardan kaçarken RAB onları denizin ortasında silkip attı.

28 Geri dönen sular savaş arabalarını, atlıları, İsrailliler`in peşinden denize dalan firavunun bütün ordusunu yuttu. Onlardan bir kişi bile sağ kalmadı.

29 Ama İsrailliler denizi kuru toprakta yürüyerek geçmişlerdi. Sular sağlarında, sollarında onlara duvar oluşturmuştu.

30 RAB o gün İsrailliler`i Mısırlılar`ın elinden kurtardı. İsrailliler deniz kıyısında Mısırlılar`ın ölülerini gördüler.

Kuranda şu söz çok geçer “hani biz şunu şunu yapmıştık ama onlar dinlemediler böyle böyle oldu”. Ve o konu orda biter. Kuranda kapladığı yer çok azdır. Çok az ayrıntı verir. İnsanlar ayrıntıları bilmiyor, çünkü tevratı okumuyor, kabul etmiyor. Aslı tevratta ve değişmemiş haldedir. O halde neden kutsal kitap tahrif edildi deniyor. Çünkü sahte olan kurandır da o yüzden. Gerçek olandan birkaç parça sözü yazdı diye “ilahi bir kitaptır” diye tanımlamak yerinde bir karar olmaz. Çünkü her yalanda, komploda biraz olsun gerçek vardır, diğer türlü inanılır olmazdı. Bunu bir düşünün. Saygılar.

31 RAB`bin Mısırlılar`a gösterdiği büyük gücü gören İsrail halkı RAB`den korkup O`na ve kulu Musa`ya güvendi.

Anonim
    Pasif

@Rüzgar 19238 wrote:

Sevgili Sevan80,
    Gerçekten sağlıklı bilgi edinmek istiyorsanız, Yaşayan diri Tanrı’nın değişmeyen sonsuz Sözü olan Kutsal Kitap’ı açın, okuyun, gerçeği öğrenin. Kur’an’da ve başka kaynaklarda Firavun ile ilgili yazılanları çok öğrenmek istiyorsanız kendiniz okuyup araştırın.

Esenlikler diliyorum

sevgili admin incili bir çok kez okudum ama bazı konularda aklımda bilgi kalmadı dedigin gibi yineleyip tekrar okumak gerekli. bazı muslim arkadaşlarımın attıgı idaaları geçersiz kılmak için kısa ve az sürede soru ve yanıt şeklinde forumda araştıyorum ben biliyorumki isa mesihimizdir incil kitabımızdır teşekkürler açıklamanız için

Anonim
    Pasif
    tuba;19247 wrote:
    Bir deli bir kuyuya taş atmış, herkesi de usandırmış (biraz değiştirdim ama olsun:)

Sevgili sevan bu linkte http://yukarikayalar.wordpress.com/2007/05/23/3000-yillik-firavunun-cesedi/ iddia edilen firavun resmi var. Ama kesin değil tabi. Ama şu bir gerçek ki orada ki ceset kesinlikle secde etmiş pozisyonda değildir. Aksini söyleyenlere “E PES YANİ” demeyeceğim, çünkü müslümanların hastalığıdır bu, anlıyorum. Onlar en olmadık şeyi söylemekte benzetmekte ve ilişkilendirmekte ustalar. Akıllı bir insanı bile deli ederler.

Peki kuranda yazılı o ayetler ne der, ayrıntılı bir şekilde anlatır mı diye sorarsan cevabı hayır. Bir iki cümle ile israillilerin mısırdan çıkışlarını, denizin yarıldığını, mısılılar arkalarından geldiklerinde de suyla yok olduklarını okuyacaksın. Ama bu birkaç cümle de yeni birşey değil aslında. Bunu bilmeyen bir tek araplardı herhalde. Dünyanın geri kalanı bu hikayeyi ayrıntılarına kadar biliyorlardı. Bilenler Yahudiler, ve pek tabi tevratı da okuyan hristiyanlardı.

quote]

Eline ve yüregine saglik sevgili Tuba

Bu konuyu foruma aktarmak isteyen üyenin mesajini onaylamamamistim.Cünkü olayin perde arkasinin gene safsata ve düzmece ve havada kalan iddialardan olustugunu tahmin ediyordum.Tahmin ettigim gibi de cikti.Yazilan yorumlarin bazilarini okudum ve bol bol gülümsedim.Yorumu yazan insanlar adina da kederlendim.Ne kadar gerceklerden haberleri yok icler acisi bir durum…

Islamiyetin böylesine ucuz yalanlarla insanlara kabul ettirilmesi ve sorgulanmadan onaylanmasi gercekten cok düsündürücü..

Ne diyeyim Rab körlesmis gözleri ve nasirlasmis yürekleri iyilestirsin.

Sevgiler..

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

@Kores 19249 wrote:

tuba;19247 wrote:

quote]

Eline ve yüregine saglik sevgili Tuba

Bu konuyu foruma aktarmak isteyen üyenin mesajini onaylamamamistim.Cünkü olayin perde arkasinin gene safsata ve düzmece ve havada kalan iddialardan olustugunu tahmin ediyordum.Tahmin ettigim gibi de cikti.Yazilan yorumlarin bazilarini okudum ve bol bol gülümsedim.Yorumu yazan insanlar adina da kederlendim.Ne kadar gerceklerden haberleri yok icler acisi bir durum…

Islamiyetin böylesine ucuz yalanlarla insanlara kabul ettirilmesi ve sorgulanmadan onaylanmasi gercekten cok düsündürücü..

Ne diyeyim Rab körlesmis gözleri ve nasirlasmis yürekleri iyilestirsin.

Sevgiler..

TANRISEVGIDIR.png

sizin safsata ve düzmeceden başka bildiğiniz kelime yokki:)neymiş yine safsata olduğunu anlamış gitmiş araştırmış sanki:):):)
    Madem çözdün safsata olduğunu anlat bizede kardeş bizde öğrenelim:)

kuranda firavunla ilgili geçen ayet:

”Bizde bugün seni cansız bedeninle denizden yüksek bir yere atacağız ki… arkandan geleceklere ibret olsun”(yunus suresi,ayet:92)

firavunun cesedi süveyş kanalında küçük bir tepede bulunmuştur.şu anda londra’da british müzesinde sergilenmektedir.artık ne diyim inkar edenlere allah akıl fikir versin:):)

Anonim
    Pasif
    doğruyol;19258 wrote:
    Kores;19249 wrote:
    sizin safsata ve düzmeceden başka bildiğiniz kelime yokki:)neymiş yine safsata olduğunu anlamış gitmiş araştırmış sanki:):):)
    Madem çözdün safsata olduğunu anlat bizede kardeş bizde öğrenelim:)

kuranda firavunla ilgili geçen ayet:

”Bizde bugün seni cansız bedeninle denizden yüksek bir yere atacağız ki… arkandan geleceklere ibret olsun”(yunus suresi,ayet:92)

firavunun cesedi süveyş kanalında küçük bir tepede bulunmuştur.şu anda londra’da british müzesinde sergilenmektedir.artık ne diyim inkar edenlere allah akıl fikir versin:):)

1.Bulunan cesedin bir firavuna ait oldugunu nereden biliyorsun?

2.Bir firavuna ait olsa bile Israil’lileri kovalayan firavun oldugunu nereden biliyorsun?

3.Cesedin secdeye kapanmasi durumu yok.

4.Kutsal Kitap’ta firavunun askerleriyle birlikte öldügüne dair bir ayet yok.

5.Ortada yine belirsizlikler,tahmini varsayimlar ve Kutsal Kitap’tan yani orijinalinden alinmis(calinmis) ayetler var.Neden kopye yerine orijinaline bakmiyorsunuz? Misirdan cikis 14.Bölüm

6.allah tan akil fikir istemiyorum.Benim inandigim Herseye Egemen Yasayan Diri RAB Yahve bana zaten yeterince akil vermis.Sizlere de vermesini diliyorum.

Esenlikle…

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

@Kores 19259 wrote:

doğruyol;19258 wrote:
    1.Bulunan cesedin bir firavuna ait oldugunu nereden biliyorsun?

2.Bir firavuna ait olsa bile Israil’lileri kovalayan firavun oldugunu nereden biliyorsun?

3.Cesedin secdeye kapanmasi durumu yok.

4.Kutsal Kitap’ta firavunun askerleriyle birlikte öldügüne dair bir ayet yok.

5.Ortada yine belirsizlikler,tahmini varsayimlar ve Kutsal Kitap’tan yani orijinalinden alinmis(calinmis) ayetler var.Neden kopye yerine orijinaline bakmiyorsunuz? Misirdan cikis 14.Bölüm

6.allah tan akil fikir istemiyorum.Benim inandigim Herseye Egemen Yasayan Diri RAB Yahve bana zaten yeterince akil vermis.Sizlere de vermesini diliyorum.

Esenlikle…

TANRISEVGIDIR.png

O dönemlerde, ceset üzerinde yapılmış testler sonucunda, tespit edilen yaşının tarihi itibariyle Hz. Musa dönemine ait olabilecek (2500-3000 yıl önce) tarihlere işaret ettiği ve cesedin de Firavun’a ait olduğu uzmanlarca rapor edilmişti. Ayrıca çıkarıldığı yer de Firavun’un boğulduğu Kızıldenizdi.

Öteki Firavunlar mumyalanmıştır. Bu Firavun, mumyasız idi. Firavun’un bozulmamış cesedi de Kahire’de değil Londra’daki British Museum’da teşhir edilmektedir.
    Üç bin seneden fazla bir zaman önce ölen bu Firavun’un cesedi, mumyalanmış olarak değil, ibret-i âlem için mumyasız olarak çürümeden korunmuştur.

Tam bir ibret vesikası olarak vücudu hiç bozulmamış, etleri çürümemiş ve tüyleri dahi dökülmemiş şekilde ve secde eder vaziyette bulunmuştur. Çünkü Firavun ölürken secdeye kapanmıştı. Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
    (İsrailoğullarını denizi yararak geçirdik, Firavun ve askerleri zulmetmek ve saldırmak üzere onları [yarılan denizde] takip etti. Firavun denizde boğulurken, “İsrailoğullarının inandığından başka ilah olmadığına iman ettim, ben de Müslüman oldum” dedi. Ona “Şimdi mi inandın, daha önce isyan eden bir bozguncu idin” dendi. [Denizde boğulan Firavuna Allahü teâlâ buyurdu ki:] Senden sonrakilere bir ibret teşkil etmesi için, bugün senin [denizdeki] cesedini [çürütmeden] çıkarıp [sahile] atacağız. Buna rağmen insanların çoğu âyetlerimizden gafildir.) [Yunus 90,92]

Saçlarının bir kısmı halen yerindedir.

Başının bazı azalarının etleri de halen yerlerindedir.

Alın kısmında et kalmamıştır.

Elleri ve ayakları secde eder vaziyettedir.

Kuranda ibret için vücudunun korunacağını söylüyor. başka vücudu korunan cesed varmı hiç? :):)
    bunun gibi biliyorsan 3000 yıllık mumyalanmadan durabilen bir ceset varsa söyle. allah akıl fikir versin

arkadaşım adamı güldürmekten başka bişey yapmıyorsun sizin kutsal kitabınızın yapamadığını kuran-ı kerim yapıyor.bu da kuranın son kitap olduğunu gösteriyor.

Anonim
    Pasif

Doğruyol Adlı üye Aynen şu mesajı attı bana:

doğruyol wrote:
    kardeş sakın sen bunların oyununa kanma.islamın yüzlerce mucizesi var hristiyanlarda bunları yalanlamak için g.t atıyor.

Bakın ne demiş.. Terbiyesiz birisi… Özelden konuşuyoruz ..

Anonim
    Pasif
    diedline;19280 wrote:
    Doğruyol Adlı üye Aynen şu mesajı attı bana:

Bakın ne demiş.. Terbiyesiz birisi… Özelden konuşuyoruz ..

ilgili üyenin üyeligine yönetim tarafindan son verilmistir.Yerinde bir karar:))

Kendisi Kuran’da yüzlerce mucize var demis.Hala adam gibi bir mucizenin ortaya konmasini bekliyoruz:)) Yok,gercekten YOKK!!

Kutsal Kitap’ta sevdigim bir ayet:

Öyle yol var ki,insana düz gibi görünür,
    Ama sonu ölümdür. Süleymanin Özdeyisleri 14,12

Sevgiler

Anonim
    Pasif

mailni ver bunun yüzlerce mucize veriyimde aklın başına gelsin.

Doğru yol nik’li bu kişi,bana da özelden yazıp.İşi e-mail ‘imi, istemeye kadar vardırmıştı.
    Çok doğru bir karardı.Site yönetimini kutluyorum.

Anonim
    Pasif

Böylesi daha iyi oldu.. Araştırmama engel olan şeyleri ortadan kaldırmak :)

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 15)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.