3 Türk kuru sıkı silahla cihad eylemi yaptı- CNNTürk

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Armagan
    Anahtar yönetici

3 Türk kuru sıkı silahla cihad eylemi yaptı

26.09.2008
    Almanya’nın Köln kentinde 2 gün önce 2 polise pusu kurarak kendilerine kuru sıkı tabancalarla ateş eden 3 Türk gencinin, bu eylemi “cihad” için yaptıklarını söyledikleri bildirildi.

• 154921.jpg

Köln Başsavcısı Rainer Wolf, bugün yaptığı açıklamada, cinayete teşebbüs şüphesiyle gözaltına alınan 15, 16 ve 17 yaşındaki Türklerin, kendi ifadelerinde “cihad” amacıyla böyle bir eyleme kalkıştıklarını söylediklerini belirtti.

Wolf’un açıklamasına göre, herhangi bir terör örgütüyle bağlantıları olmadığı ve bu eylemi kendi kendilerine yapmaya karar verdikleri tahmin edilen gençlerin, ifadeleri sırasında Amerikalılara düşman olarak saldırılması gerektiğini, Almanya’ya da Afganistan’da asker bulundurmasından dolayı düşman olduklarını söylediler.

Söz konusu Türklerin ifadelerinde, polislere tuzak kurarak silahlarını almak, ses çıkmaması için polisleri bıçaklarla öldürmek ve silahlarını diğer terör eylemlerinde kullanmak istediklerini itiraf ettikleri bildirildi.

Göz altında tutulan Türkler, 26 ve 38 yaşlarında 2 polis memurunu, yardıma ihtiyaç duydukları gerekçesiyle bir ormanlık araziye çağırmış, daha sonra da kendilerine saldırmışlardı. Polislerin, silahlarını çekerek havaya uyarı ateşi açmaları sonucunda olay yerinden kaçan gençler, kaçarken de polislere ateş etmiş, silahlarının kuru sıkı olduğu daha sonra anlaşılmıştı

CNNTÜRK

Anonim
    Pasif

Ya bırakın Cihadı! insan ekmek yediği ülkede bunu yapmaz,yapamaz! Ama dedim ya bunların artık insancıl tarafları kalmamış. Zira aşırı dindarlar tarafından bunların beyinlerine format atılmış. Ben Dindarları formatlanmış olarak görüyorum çünkü onlardaki özgür irade ve düşünce silinmiş delete yapılmış.
    Artık onlara hiç bir şey fayda etmez.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.