• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24926
  Anonim
  Pasif

  Eğitim

  22 rektör ve dekan Hristiyan mı? :confused:

  YÖK ve rektörler arasındaki türban gerginliği adeta bildiri savaşına dönerken, üniversite ve siyaset çevrelerinde şok bir iddia kulaktan kulağa yayılıyor.İddiaya göre dekan ve rektörler arasında 22 tane Hristiyan asıllı isim var…

  Hristiyan Rektörler Kim?

  YÖK ve rektörler arasındaki türban gerginliği adeta bildiri savaşına dönerken, üniversite ve siyaset çevrelerinde şok bir iddia kulaktan kulağa yayılıyor. http://www.universitehaber.com sitesinin özel haberinde, tarihçi bir profesöre dayandırılan iddiaya göre dekan ve rektörler arasında 22 tane Hristiyan asıllı isim bulunuyor.

  Aynı zamanda kökenbilimine ilişkin çalışmalarıyla da tanınan, (adı bizde saklı) Profesör’ün iddiasına göre; Hristiyan olduğunu kamuoyundan gizleyen bu 22 rektörün büyük çoğunluğu da ermeni kökenli.

  EVLERİNİN ALTINDA ŞAPEL VAR!

  Bunların tarihsel hikayesi ise 1900’lü yılların başındaki tehcir uygulamasına dayanıyor. Tehcir uygulamasından kurtulmak ve topraklarından ayrılmak istemeyen bir çok ermeni müslüman oluyor. Bazıları da müslüman komşularının yanlarına sığınıyor.

  Bazıları gerçekten İslamı kabul ederken bazıları dışarı da Müslüman görünüp, özel hayatında Hristiyan olarak yaşamaya devam ediyor. Hatta bazıları evlerinin bodrumunda, küçük kilise anlamına gelen gezli “şapeller” bulunuyor. Bunlara “Kripto hristiyanlar” deniyor.

  Tarihi vesikalara göre gizli hristiyan olduğu halde 40 yıl boyunca Müslüman din alimi olarak Hocalık yapanlar bile var. İddiaya göre Türkiye’de ermeni asıllı, kripto hristiyanların sayısı şu an 100 bin civarında. Ve bunların bazıları, siyaset, sermaye, bürokraside etkin konumlara geldiler.

  Ancak en büyük etkinliği eğitim camiasında sağladılar. Gerçek dinlerini gizleyerek dekanlığa, rektörlüğe kadar yükseldiler.

  AŞKIN, ALICI VE SAYLAN HAKKINDA DA İDDİA EDİLMİŞTİ

  Daha önce de bu konuda bazı iddialar gündeme gelmişti. 9 Eylül Üniversitesi rektörü Emin Alıcı’nın, kimliğinde, Hristiyan yazdığı, Babasının adının Manufer, dedesinin adının ise Ohannis olduğu basında yer almıştı.

  Yine Van 100. yıl üniversitesi rektörü Yücel Aşkın’la, bir dönem YÖK üyeliği de yapan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Türkan Saylan hakkında da benzer iddialar bazı medya organları tarafından gündeme getirilmişti

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.