2 Alman Din Adamı, Söke'de Kilise Açmak Için Başvurdu

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24300
  klaus
  Anahtar yönetici

  2 Alman din adamı, Söke’de kilise açmak için başvurdu

  02 Haziran 2007 Cumartesi 11:05Almanya’dan gelen ve kendilerini “Pastör” olarak tanımlayan 2 Hristiyan gönüllü din adamı, Aydın’ın Söke ilçesinde kilise açmak için girişimde bulundu.
  Söke Fevzipaşa Mahallesi Barış Sokak’ta satın aldıkları evin düzenlemesini tamamlayan Rudolf Klassen ve Ernst Hugo Kliewer, evin kilise olarak kullanılması için belediyeye bir süre önce müracaat etti.
  Rudolf Klassen, gazetecilere bilgi verirken, açmayı planladıkları kilise ile dinlerini tanıtmak istediklerini söyledi.
  Almanya’nın Bielefeld kentinde bulunan bir Protestan kilisesine üye olduklarını söyleyen Rudolf Klassen, gönüllülük esası ile çeşitli yerlerde din için hizmet verdiğini anlattı.
  Kendisinin 5 yıldır Türkiye’de bulunduğunu, İzmir’de eğitim aldığını belirten Rudolf Klassen, İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan kiliseye üç yıl ibadet amaçlı olarak gittiğini bildirdi.
  Ailesiyle birlikte 3 yıldır Söke’de yaşadığını kaydeden Klassen, şöyle konuştu:
  “İnsanlarla inançlarımızı paylaşmanın yanı sıra ilçede yaşayan yabancılar olarak dini ibadetlerimizi evlerde gizli olarak değil topluma açık mekanlarda yapmak arzusundayız. Söke’de kilise açma çabamızı resmi yollarla yürütüyoruz. Kaymakamlığa durumu bildirdik, ancak açılış belediyeden gelecek imar iznine bağlı

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.