Re: İsa ağladı.

#31255
Anonim
Pasif

Sevgili Fırat ağabey sana esenlik olsun;
Ömcelikle cevap vereyim ki hani teşrifim anlam bulsun :)
Bana göre Yuhanna 11:33 ile 11:41,42ayetleri bütünleştirirsek sorumuzun cevabını bulabiliriz.
Sizden özür dileyerek bir şey söylemek istiyorum. Evet ben öyle çok fazla yazmam fakat iyi bir takipçiyim sanırım. Yazılanları okumak bana keyif veriyor ve beni ileri taşıyor. Fakat şimdi yazmış olduğunuz metin bana çok ama çok garip geldi.
Şimdi ben bu sorunuza cevap vererek sizin kararınızı beklemeliyim, ki acaba ben gerçek RAB’de miyim yoksa yasa takipçisi miyim?
Anladığım kadarıyla zor bir zaman geçiriyorsunuz. Bu ruhsal savaş içerisinde RAB gücüyle sizi donatsın, korusun ve kollasın. Herşeye Gücü yeten yüce RAB beraberinizde olsun ve Kutsal Ruh’u yüreğinize egemen olsun.

Ey baş! Alnı dikenlerle sarılı olanı düşün.
Ey eller! Elleri çarmıha çivilenen için çalışıp didin.
Ey ayaklar! Ayakları delinenin buyruklarını yerine getirmek için hızlan.
Ey beden! Anlatılmaz acılarla sarsılan bedenin tapınağı ol.

Sevgili ağabeyim; heran her şeyi görebiilir ve tanıklık edebiliriz fakat RAB’bimizin sevgisi bizi daima ileri taşır. Kırgınlıklarımız ve kızgınlıklarımız olur fakat RAB’bin yüreklerimize koyduğu iman bunları altedecektir çünkü güç O’ndan gelir.

Her türlü tesellinin kaynağı olan Tanrı’ya, merhametli Baba’ya, Rabbimiz İsa Mesih’in Tanrısı ve Babası’na övgüler olsun!
Kendisinden aldığımız teselliyle her türlü sıkıntıda olanları teselli edebilmemiz için bizi bütün sıkıntılarımızda teselli ediyor.
2Kor.1:3-4

Sevgili ağabeyim, seni yüreğimde sana dair beslediğim saygı ile anımsıyorum ve emin ol ki ben seni seviyorum.

Esenlik ve lütuf artan ölçüde seninle olsun!