#31251
Anonim
Pasif

Sevgili halleluya kardeşim; yaklaşımın ve ifadelerin için teşekkür ederim. Zira Rab ağlamış ve de insanları kurtarmak için gerekeni yapmıştır. İnsanlar, başlangıç değil; bitiş olmalıdır.

Gelelim yanıt sözcüğüne ! İnanlıların sözcük ve ifadeleri değildir, Rab’bi ağlatan ! Burada anlatmak istediğim; bütün inanlı kardeşlerin, bunu anlatmasıdır; inanlı olmayanlara. Kendi aralarında sadece bereket alması ya da Rab’bi anlatması değildir sevgili halleluya ! Burada yazmamın amacı, sadece inanlı olanlara bilinenleri mi söylemek ? Onlar gerekeni , zaten biliyorlar ! Bu forumun ereklerinden biri paylaşımın yanında gerçekleri aktarmak değil mi ?

” İsa ağladı. ” yorumu, güzel; ama yeterli değil ! Bunu insanlara anlatmamız gerekiyor. Aynen Tanrı’nın adları ya da üçlübirlik gibi… Niye sizin de , başkaları gibi hemen ittiraz ettiğinizi anlıyamıyorum. Siz, her kendi yorumunuzu doğru mu addetiyorsunuz Rab’de ?

Rab’bin ağlaması ve kimler için ağladığı önemlidir. Hemen Tomas olgusunu ön plana sokmuşsunuz başkası gibi ! Rab’bin ağlaması hiç de verdiğim ayetlerdeki gibi; Tomas ile ilgili değildir. Kolosilere bakınız o zaman ya da İbranilere bakınız … Ben bu konunun yazılaması ve de tartışılmasını istedim. Neden ? Rab’bi gerçekte tanımak için.

isasiyahbeyaz İnsan, canına karşılık ne verebilir ?

Dünyayı kazansan neye yarar ?