Re: İngiltere’de şeriat mahkemeleri oluşturuldu

#31050
Anonim
Pasif
izmirligizem;10030 wrote:
sevgili kores bakın sizde yazımı iyi okumamışsınız.ben dedimki şeriat ayrı şeydir insanların yada ülkelerin yorumları ayrı şeydir.bakın talibanın şeriatıyla iranın şeriat anlayışı aynı değildir.yemedeki olay ise tamamen ordaki zihniyetin ve anlayışın eseridir.evet şeriatla yönetilen yerde siz allaha peygambere dil uzatamasınız. ama sevgili kores benim düşünceme göre hür olduğun yerdede demokrasilerdede insanların inancına dil uzatılmaz hakaret edilmez.bu inanç ne olursa olsun ister islm ister hristiyanlık istersede başka şey.

ve yine sevgili kores ateist sitelerde sadece islam karışıtı yazılar yoktur.biraz daha araştırmanı tavsiye ediyorum. kutsal kitaba İsa Mesih’in doğşundan tutunda diğer eski peygamberlere kadar hepsine karşıda çok olumsuz ve asla tasvip etmediğim yazıları ve bilgileri göreceksin.

sevgili kores evet israile hiç gitmedim ama bu zamanda bir hakında bilgi sahibi olmak için illaki oraya gitmek gerekmiyor.ben iddamın arkasındayım.koyu yahudlerin izin vermediği bir yönetim olmaz israilde.ayrıca şunu bilmenizi isterim biz türkler yahudilere düşman değiliz.zamnında onları ispanyol zulmünden biz kurtardık halada ilişklerimiz var.

Sevgili Izmirligizem

Seriat ister Iran’da,ister Afganistan’da ister Yemen’de ister Arabistan’da uygulansin önemi yoktur.Hicbirini de uygun bulmuyorum.Sanirim siz de uygun bulmuyorsunuz.Yoksa Türkiye’deki yönetim biciminden memnun degil misiniz?Bakiniz Tanri’nin kendisi Israilogullarina Yasa getirdi.Israilogullari seriatle belli bir dönem yasadilar.Ama insanlar bu seriat düzeninde Tanri’nin istedigi dogruluga ulasamadilar.Bunun icin Tanri onlari bu seriat düzeninden azat ederek onlari lütuf yasasina kavusturdu.Simdi Tanri’nin bir zamanlar insanlara uysunlar diye getirdigi seriati insanlar yerine getiremeyince kaldirip onlari lütufla kurtulusa getirdiyse bizim ne haddimize yeniden insanlari seriat boyunduruguna sokmaya calismamiz!!!Biz Tanri’dan daha iyisini mi biliyoruz??

Ben de sizin düsündügünüz gibi gerek demokrasiyle,gerek seriatle ve gerekse herhangi bir yönetimdeki insanlarin inanclariyla ilgili degerlerle alay edilmesi,küfredilmesi ve saygisizlik yapilmasina karsiyim.

Son olarak yine söylüyorum ISRAIL DEVLETI demokratik bir devlettir.Devlet yönetiminde tabi ki koyu ultra Ortodoks yahudiler vardır.Ama cogunluk demokrasiden yana oldugu icin demokrasiyle yönetilir.Siz en iyisi iddianizdan vazgecin.638.gif Türklerin Yahudilere kucak actigi ve korudugu dogrudur.Ama su anda Israil’e bir düsmanlik (islami kesimin sebep oldugu) vardir.
Neyse bu konumuz degil zaten.

Size esenlikler dilerim sayin izmirligizem.TANRISEVGIDIR.png