Re: İngiltere’de şeriat mahkemeleri oluşturuldu

#30946
Anonim
Pasif

Bakin, Forumdaki güncel konularimizdan birisi Manisadaki Hristiyan kardeslerimizin kilisesinin kapatilmis olmasidir. Türkiye solu gercekten insan haklari ve demokrasiye sahiplik ediyorsa neden hristiyan türklerin haklarini savunmuyor?
__________________________

Aşağıdaki yazım, yayınlanmasa da yazacağım. Bu yazımı yüreğimdeki gerçeklerle yazıyorum. Çünkü bu yazılımın arkasındaki gerçekleri yaşayanlardan biriyim.İsteyen istediği gibi yargılasın.İsteyen beni farklı değerlendirsin; söylenen bir deyim vardır ki: ” Güneşi asla balçıkla kapatamazsınız. “

Sayın evangelist; bu paragrafınızı özellikle aldım. Nedeni basit ! Siz , benden iyi bilirsiniz ki; Türkiye’de sol mu bırakıldı ki ?
Hangi soldan bahsediyorsunuz ? desem kaba olmaz sanırım. Beni,Rab’de anlayacağınızı sanırım. 80 sorası sol mu bırakıldı ? Kalanlar revizyonist değil mi ? Onlar değil mi 80’ini destekleyenler ? Onlar değil mi, yeşil kuşağa el uzatanlar ? Türkiye’de yaşamayanlar iyi bilmez. Kalan sol dediğiniz kişiler mi inanlıları savunacak ? ( Diğerleri zaten savunmuyor ki; medyaya yansıyan olaylar az bile… ). Sabahtan akşama kadar küfür duyuyorum. Sendikalar döküldü. Dün gece Erdal EREN’in suçsuz yere idam olduğuna ait bir yazıyı okurken bile gözümden yaşlar aktı. Nerde ? Sizin dediğiniz insan halklarını ve demokrasiyi savunacaklar ? 80’den beri köşe dönmeciliğin empozesinde hareket ederken kişiler ? Sol mu kaldı Türkiye’de ? İki ciltlik Dreisser’in ” İnsanlık Suçu ” ya da Aziz NESİN’in ” Zübüğün Sonu Yok ” eserlerinde ifade edilenler , şu anda yaşananların yanında saf su gibi kalırlar. Bu kadar da Rab’de insafsız olmayım: Bunlar, Pınar KÜR’ün ” Akışı Olmayan Sular ” eserindeki kişiler gibi diyeyim.

Kısacası inanlıları kimse savunmuyor ve de boğmaya çalışıyor. Özellikle adı yabancı olmayan inanlılar zor durumda ! İnanlıysanız bir kere çalışarak yaşayamıyorsunuz. Devlet’in güçleri sizi koruyor. Ama ne şartlarda ? Başka bir şey demeyeceğim.

hac5İnsan, canına ne karşılık verebilir ?
Dünyayı kazansan neye yarar ?