#31187
Anonim
Pasif

Sayın doğa, kilometre ötede ‘Agape’ kilisesine giderek; başta sevgili kardeşim Orhan ve diğer kardeşlerle birlikte Rab’de buluşmanıza Rab’de çok sevindim. Sayın Orhan da ifade etmiş ki; içinde gerçek inanırlık olmayan bir kişi, kendini dinlence olan bir zamanda bir ya da diyelim üç defa en az kiliselere gidip; inanlıların ne ya da nasıl kişiler olduğunu anlamaya çalışan kişilerden olmadığınız ortada. Bunu, nereden biliyorum? Sadece pastör olduğu için değil; Rab’de tanıdığım ve de çok sevdiğim Orhan kardeşimin yazılarındaki ifadelerinden!

‘İnancınızı paylaşın’ maddesinde; her gördüğünüzü ya da aştığınıza inancınızı anlatın anlamında değil (Bunun ayrıntısını yazacağım ki; Rab, izin verirse!). Sayın Suna, gerekeni yazmış ki; ben de bir kaç söz söyleme gereksinimi duydum. İnanç, sadece inanlılarla paylaşılmaz. Oturduğunuz, çalıştığınız, gittiğiniz vb. yerlerde; konu açıldığında inancınızı paylaşabilirsiniz. Her noktada, ‘ben inanlıyım, İsa’ya gelin’ gibi ifadeleri ya da düşüncelerinizi olur olmaz ifade etmeniz anlamında değildir. İsa’yı gözönünde bulundurun ve de sinirlenmeyin. Rab’be dua edin ve O’nun yardımıyla alay edenlere ve sizi ti’yi alanlara kulak asmayınız. Siz, onların ‘Rab’bin yüreklerine dokunması’ için dua ediniz. Herkes, İsa’nın adını duyduğunda iman etmiş olsaydı; dünya şimdiki gibi mi olurdu ? Bu, çok önemli!

Size basit bir örnek vereyim: Bir yabancı kardeş, ilahiyatı okumuş ve gelmiş. Bana şunu söyledi: ‘İnsanlara bakıyorum da , kimse gelip bana İsa’yı sormuyor. Onlara İsa’yı ve kurtuluşu anlatmak istiyorum ve de dua ediyorum; yine gelmiyorlar’. ‘Bu sözler, karamsarlık içermektedir. Çünkü öz be öz Hristiyan olarak yetişmiş ve o alanda eğitim görmüş kişi.

Kısacası; sayın Suna’nın dediği gibi siz Ruh’ta yeni doğmuş bir bebeksiniz. İnanlı olmak kolay değildir ki; özellikle müslüman çoğunluğun olduğu bir ülkede! Bir kere daha yazayım ki; başka yazılarımda da aynı ifadeleri kullandım. Cennete gidecek insanların sayısını Tanrı bilir. Nuh olayını anımsayın. Dünyada yeni nesil oluşması, 8 kişi sayesinde oluşmuştur. Zira biz, dünyasal değiliz. Rab’bin ışığının sarmalında kalınız.

Biz inanlılar, Tanrı’nın merhametiyiz.
Ayak izimiz, Mesih’tir ve yolumuzdur.
Mesih, bizim ışık kaynağımızdır. hac5 :elsalla: :elsalla: :elsalla: