#31134
Anonim
Pasif

1- KUTSAL KİTAP’I HER GÜN OKUYUN

En önemli noktalardan biri, Tanrı’nın bize söylediklerini bilmemizdir. Devam ettiğimiz kilisenin önderinin , diğer inançlı Hristiyanların söyledikleri yeterli değildir. Tanrı’nın sözlerini bilmemiz gerekir. Tanrı’nın Kutsal Kitap’taki bildirisi, O’nun aynı zamanda bize olan bildirisidir.

Kutsal Kitap, Tanrı’nın bize sevgi mektubudur. Tanrı, bu mektupta bizi ne kadar çok önemsediğini ve bize gerekenleri sağlamak için ne kadar derin bir istek duyduğunu anlatır. Kutsal Kitap, Tanrı’nın bizleri kötülüklerden korumak için ne denli büyük bir istek duyduğunu bildirir. Tanrı, buyruklarını inanlıları eğlenmekten kısıtlamak için vermemiştir. Veriliş amacı, sadece ve sadece onları fiziksel, duygusal ve ruhsal incinmelerden korumaktır. Tanrı, Kutsal Kitap’ta yıllar boyunca insanların yaşamındaa nasıl çalıştığını, şimdi de bizim yaşamımızda nasıl çalışmak istediğini anlatır.

İsa’nın sağladığı kurtuluşa kavuşmadan önce, Kutsal Kitap’ı anlamak birçok kişi için zor olmuştur. Ama kurtulduktan sonra sanki her şey değişmiştir. Birdenbire okuduklarının anlamını kavrayabilmektedirler ! Kutsal Kitap’ta, İsa Mesih kurtarıcı olarak kabul edildikten sonra, tamamıyla anlaşılabilecek noktalar vardır.

Önemli olan nokta şudur: Kutsal Kitap’ı dili açısından en kolay anlayabileceğimiz çeviriden okumalıyız. Kutsal Kitap’ın kabul gören birçok iyi çevirisi vardır. Eski ve yeni Türkçe çevirilerde okumak için en iyi bölüm Luka 15’tir.

Daha sonra, Kutsal Kitap’ı her gün okumaya başlamalıyız. Neden her gün ? Bedenimizin, her gün beslenmeye gereksinimi olması gibi, ruhumuzun da her gün beslenmeye gereksinimi vardır.

Ama sevinip eğlenmek gerekiyordu. Çünkü bu kardeşin ölmüştü, yaşama döndü; kaybolmuştu, bulundu ! ( Luka 15:32 )