ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler ”Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masumdu” Re: ”Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masumdu”

#28922
Armagan
Anahtar yönetici

Ah.. Keşke Ergün Poyraz Tanrı’nın Kutsal Kitap’ta açıklanan eşsiz sevgisini, kayrasını, iyiliğini ve günahli insanları kurtarışını görseydi de öyle bir şeyler yazsaydı Kutsal Kitap hakkında! Ama öyle anlaşılıyor ki Kutsal Kitap’tan tek bir kelime dahi anlayamamış.. Tanrı Sözüne bu kadar katı bir önyargıyla yaklaşırsanız elbette hiçbir şey anlamayacaksınız..

Siz Tanrı’nın Sözlerine bu kadar ağır hakaretlerle saldırırken, üstelik müslüman olduğunuzu da iddia ediyorsunuz.. Belli ki sizin Kuran’dan da bi haberiniz yok. Eğer bir müslüman olarak ilkin Kuran’ı okuyup Kuran’ın İncil ve önceki Kitaplar hakkında söylediği gayet olumlu ve övücü sözleri de bilseydiniz, Tanrı’nın Sözleri”ne bu denli acımasız, haksız ve şeytani iftiralarda bulunmazdınız..

Evet, Kutsal Kitap bugün yeryüzünde en çok satan ve okunan kitap olma özelliğini hala sürdürmektedir. Ve yine en ağır ve en haksız saldırılar ve eleştiriler hep Kutsal Kıtab’a yapılmaktadır. Ben şunu diyebilirim ki, bütün bu saldırgan grupların içinde en saldırganı ‘Satanistler’ diye bilinen şeytancılardır. Sizin Kutsal Kıtap hakkındaki yazılarınızı okurken orada şeytancıların düşüncelerini okur gibiydim. Sizi bu karanlık bataklığından kurtarabilecek tek Kişi Rab İSA Mesih iken bundan habersiz olup tüm gücünüzle O’na karşı cephe almanız, ne kadar zavallı ve kayıp olduğunuzu gözler önüne seriyor..


Ben size kızamıyorum, ama sizin için dua ediyorum. Evrenin Sahibi olan Yüce Egemen Rab İsa Mesih sizin de ruh gözlerinizi açsın ve kendi göksel yüceliğin size de göstersin!

Bakın.. Eleştirdiğiniz İsa Mesih ne denli alçakgönüllü ve sevgidolu sözler söylüyor:

Matta 5. Bölümden

Kutsal Yasa

“Kutsal Yasa’yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersizkılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim. Size doğrusunu söyleyeyim, gök ve yer ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa’dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecek. Bu nedenle, bu buyrukların en küçüklerinden birini kim çiğner ve başkalarına öyle yapmayı öğretirse, Göklerin Egemenliğinde en küçük sayılacak. Ama bu buyrukları kim yerine getirir ve başkalarına öğretirse, Göklerin Egemenliğinde büyük sayılacak. Size şunu söyleyeyim: doğruluğunuz din bilginleriyle Ferisilerinkini kat kat aşmadıkça, Göklerin Egemenliğine asla giremezsiniz!


Öfke ve cinayet
Atalarımıza, `Adam öldürme. Öldüren, yargılanmayı hak edecek’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, kardeşine karşı öfkelenen her kişi yargılanmayı hak edecek. Kim kardeşine aşağılayıcı bir söz söylerse, Yüksek Kurul’un yargısını hak edecek. Kim kardeşine ahmak derse, cehennem ateşini hak edecek. Bu yüzden, adağını sunağa getirdiğinde, orada kardeşinin sana karşı bir şikâyeti olduğunu hatırlarsan, adağını orada, sunağın önünde bırak, git, önce kardeşinle barış; sonra gel, adağını sun. Senden davacı olanla, daha yoldayken çabucak anlaş. Yoksa o seni yargıca, yargıç da gardiyana teslim edebilir; sonunda da hapse atılabilirsin. Sana doğrusunu söyleyeyim, son kuruşu ödemedikçe oradan asla çıkamazsın.


Zina ve boşanma

Zina etme’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, bir kadına şehvetle bakan her adam, zaten yüreğinde o kadınla zina etmiştir. Eğer sağ gözün seni günaha sokarsa, onu çıkar, at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, tüm vücudunun cehenneme atılmasından iyidir. Eğer sağ elin seni günaha sokarsa, onu kes, at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, tüm vücudunun cehenneme gitmesinden iyidir.`Kim karısını boşarsa ona boş kâğıdını versin’ denilmiştir. Ama ben size diyorum ki, karısını cinsel ahlaksızlıktan başka bir nedenle boşayan her adam, onu zinaya itmiş olur. Boşanmış bir kadınla evlenen de zina etmiş olur.


Göze göz, dişe diş
(Luk.6:29-30)

`Göze göz, dişe diş’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, kötüye karşı direnmeyin. Sağ yanağınıza bir tokat atana öbür yanağınızı da çevirin. Size karşı davacı olup mintanınızı almak isteyene abanızı da verin. Sizi bin adım yol yürümeye zorlayanla iki bin adım yürüyün. Sizden bir şey dileyene verin, sizden ödünç isteyeni geri çevirmeyin.

Düşmanlarınızı sevin
(Luk.6:27-28,32-36)

`Komşunu sev, düşmanından nefret et’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. Öyle ki, göklerde olan Babanızın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem de iyilerin üzerine doğdurur. Yağmurunu da hem doğruların hem de eğrilerin üzerine yağdırır. Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri de öyle yapmıyor mu? Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu? Bu nedenle, göksel Babanız yetkin olduğu gibi, siz de yetkin olun”-


Böylesine mükemmel ve kusursuz bir Kişinin yaptıklarına, söylediklerine ve öğrettiklerine karşı bu kadar sert ve acımasız saldırılarda bulunmanızı hiç doğru bulmuyorum.

Kaldı ki bizler İsa Mesih’e hakaret ediyorsunuz, Kutsal Kitabımızı karalıyorsunuz diye sizin yaptığınız gibi sağı solu yakıp yıkmıyoruz ve sizin hakkınızda ölüm fermanları çıkarmıyoruz. Ya siz kazayla müslüman olmayıp da İslama ve Kurana aynı hakaretleri yapsaydınız ne olacaktı? Ne olacağını siz daha iyi biliyorsunuz. Turan Dursun’a ne olduysa size de aynısı olurdu.. O yüzden İsa’nın şu sözlerine iyice kulak verin:

Başkalarının size ne yapmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle yapın!’

Bence Yargıtay mahkeme kararını değiştirmekle çok iyi yapmış.. Helal Olsun!! Umarım hapiste gecireceğiniz günlerde elinize bir İncil kitabı alır ve yeni bastan, önyargısız okumaya ve anlamaya başlarsınız.