ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler ”Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masumdu” Re: ”Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masumdu”

#31207
Anonim
Pasif

Her mahkemenin doğru karar vermediğini aşağıdaki örnek de gösteriyor. Haber biraz eski olmasına rağmen hala güncelliğini koruyor bence.

A.KADİR ÖZBEK/DİYARBAKIR-DİHA

‘Hıristiyanların kutsal kitabı İncil, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8’si tutuklu 25 kişinin yargılandığı bir davada ‘suç delili’ olarak gösterildi. Mahkeme tutuklu 8 kişiyi tahliye ederken, İncil hakkındaki ‘yasak materyal’ kararı iddianameden çıkarılmadı.

Urfa’daki S.S. Dutğacı Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Dayanışma Kooperatifi’ne 22 Nisan 2006’da düzenlenen polis baskınında, aralarında 2 adet İncil’in de olduğu pek çok kitap, dergi ile materyale el konularak 25 öğrenci gözaltına alındı. 7’si hala tutuklu olan 25 kişi hakkında Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘PKK’ye bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçlamasıyla dava açıldı. Dava için hazırlanan iddianamede, içinde Yaşam Yayınları tarafından yayınlanan 2 İncil’in de olduğu birçok gazete ve kitap suç unsuru materyal olarak gösterildi. Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tarafından 10 Ekim’de hazırlanan iddianamede, mahkemeye delil olarak sunulmak üzere ‘Elde Edilen Yasaklı Gazete ve Kitaplar’ listesinde yer alan İncil’in Urfa Valiliği tarafından 31 Mayıs 2002 tarihinde 2000/1458 sayılı oluru ile verilen yasaklama kararına dayandırıldı.’