#28770
Anonim
Pasif

Dünyasal olanlar : Geçen gün kızım Katie ile birlikte parktaydım. Onu salıncakta sallarken bir başka baba oğluyla geldi. Çocuk zihinsel özürlüydü. Bunun sonucu olarak, kendi yaşının yarısı yaşında olan biri gibi hareket ediyordu.

Zihinsel özürlü birisini ” anormal ” olarak değerlendiririz. Buna karşın ruhsal bakımdan gelişmemiş olmayı doğal görürüz. Topluluklarımız, Rab’bi yıllardır tanıyan imanlılarla doludur. Bu inanlıların çoğu kronolojik açıdan yaşlandıkları halde, ruhsal açıdan hiç büyümemişlerdir. Onlar, yetişkin vücutlarda yaşayan ruhsal bebeklerdir. Ne kadar üzücü bir durum ! İbraniler bölümünde bu konuyla ilgili şunlar yazılıdır:

” Bu konuda söylenecek çok sözümüz var, ama kulaklarınız uyuştuğu için anlatmak zor.Şimdiye dek öğretmen olmanız gerekirken, Tanrı sözlerinin temel ilkelerini size yeni baştan öğretecek birine ihtiyacınız var.Size yine süt gerekli, katı yiyecek değil ! Sütle beslenen herkes bebektir ve doğruluk sözünde deneyimsizdir. Katı yiyecek, yetişkinler içindir; onlar duyularını iyi ve kötüyü ayırt etmek üzere alıştırmayla eğitmiş kişilerdir.” ( İbr. 5:11-14 )

Ruhsal açıdan gelişmemişliğin trajedisinden nasıl uzak durabiliriz ? Ruhsal olgunluğa erişebilmek için ne yapmalıyız ? İbraniler bölümünün yazarı bu konuda ruhsal eğitim görmemizi önerir ! ( J. K. )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.:elsalla: