#29381
Anonim
Pasif

Sayın canan, aziz aryusun’un fikirlerine yanıtımı istiyorsunuz. Teşekkür ederim.Bu konuda polemiğe girmek istemiyorum. “Mucizeler üzerine konuşmalara ” bölümüne ” Azizler ve mucizeler ” diye bir alıntı yazdım. Eğer oradaki yazıyı okursanız neden size bir yanıt yazmadığımı da anlayacağınızı umuyorum( Tabi ki, şu anda yine bir yanıt yazmış oldum. ). Zira sizin yazılarınız bir açılım yapmaktan çok ( forumdaki çeşitli yazılarınıza bakılırsa ) Kutsal Kitap’a hakim olmayan ya da henüz öğrenme çağında olan insanlarda çelişkiler yaratıyor.Size bir de şöyle yaşanan fıkra gibi olguyla yanıt vereyim ve de uzatmak istemiyorum:

Türkiye’nin ünlü bir psikiyatrisi ……. ( Adını şu anda anımsayamadım. Ama bu fıkrayı 30.09.2008, salı günü Yeni Asır gazetesinde okudum. ) delilerin ne yaptığını merak ediyor. Yanlarına yaklaşıyor. Hepsinin bir delikten baktıklarını görüyor. Kısacası kendisi de delikten bakıyor ve de onlara bir şey göremediğini ifade ediyor. Onlarda ünlü psikiyatrise şöyle yanıt veriyor: ” Bizler birçok kere baktık bir şey göremedik. Ama görmek için bakmaya devam ediyoruz. Sen bir defa öyle bakmakla neyi görebileceğini sanıyorsun? “

Burada kimseyi bir şeyle özdeşleştirmiyorum. Şunu demek istiyorum: Bakış açısı yani imanın özü önemli ! İsa Mesih mi – gerçek olanla beraber – yoksa aziz denilen kişilerin ifadeleri mi önemli ?

Rab, yüreğinizde olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle ! hisusa