#31485
Anonim
Pasif

Sayın başlangıç, yazılımınız için teşekkür ederim. Bu, bir inanç sorunu. Birincisi ( Saat gecenin 02.15’i.Yorgunluktan dolayı uykudan yeni kalktım.Rahatsızlık ya da hastalık bana ait değil; bunun için de teşekkür ederim.) iman, dünyasal iklime bağlı değildir. İkincisi; iman korkularak gelinecek bir olgu değildir. Üçüncüsü; 1970 yıllarda bana bu soruları sorsaydınız ya da bu yazılımı yapsaydınız ki, yanıtım farklı olurdu. Ama o da yalnış anlaşılırdı. Neden? derseniz. Dünyasal değerlendirmeler farklıdır. Şimdi bir tartışma açmak istemiyorum. Örnek: 1970’li yıllarda ben SSCB’ni sosyalist olarak hiç bir anlamda değerlendirmedim. Onları hep revizyonist olarak gördüm. Duvar yıkıldı dendiği zamanda sevinmedim. Zira orası bana göre 1953 yılında yok olmuştu.Bana göre ( Bu forum yeri olmayabilir ama bir şeyi anlatmak için yazmak zorundayım ) dünyasal olanları anlatmak isteyenler bazı şeyleri bile kendilerine göre değerlendiriyorlar. Stalin’in ” Leninzim sorunları” adlı kitabı bile iyi değerlendiremediklerini gördüm. Zira paranın olduğu hatta az da olsa karın olduğu yerde bile yıkım olacağı idi.Para, dünyasaldır. Esasında her şey Tanrı’nındır. Parayı bile ona göre kullanmamız gerekir. Dünyasal düşünerek sadece şeytana hizmet ederiz. Yaşamsal boyutta düşünmemiz Tanrı’ya hizmettir.

Tanrı’nın sözleri, bir tehdit değildir ( Sevgili burç’da ifade etmiş.). Ahlaka (etike ) aykırı şeylerin yasak olması sizin için de geçerli olduğunu sanıyorum. Neden dünyasal olarak değil de yaşamsal olarak düşünmüyorsunuz? Burada ( dünyada ) kalıcı değiliz. Daha önce de burada değildik ve de ya yok olacağız ya da sonsuz yaşayacağız. Benim bir teyze kızım var; ileri-geri zekalı( Bu, benim deyimimdir. Esasında çok zeki,düyasal olarak ). Onun dediği gibi; tamamen yok olacağımızı mı düşünüyorsunuz? Peki evren nasıl oluştu ? İnsanlar sadece korktuğu ,için mi iman etti ? Sadece kendilerine göre bir ilah mı yarattı? Yoksa sadece Tanrı’nın yok edeceğini ifade ettiği şeytanla dans etmeyi ön plana mı aldı insanlar? vb. sorularım ve de sorgulamalarım çok olabilir. Lütfen bir daha bir kez daha düşünelim.

Dediğim gibi sevgili başlangıç; ben soruları yanıtlamaktan ve de yazmaktan sıkılmam, zamanım oldukça ! Ama seviyeli olsun isterim her şey. Sizin de bunu istediğinize inanıyorum. Zira, sizi bir insan olarak seviyorum Rab’de ! Rab, yüreğinize dokunsun.Sizin alçakgönüllü bir kişi olduğunuza Rab’de kanıksıyorum. Siz, alçakgönüllü ve hoşgörülü bir kişisiniz ve de ona göre yanıt vereceksiniz sanırım.

hac5 Dünyayı kazansan neye yarar ?