#29773
Anonim
Pasif

” Avram doksan dokuz yaşındayken RAB ona görünerek, ‘ Ben Her Şeye Gücü Yeten Tanrı’yım ‘ dedi, ‘ Benim yolumda yürü, kusursuz ol. ‘ ” ( Yaratılış 17:1 )

Tanrı’nın Avram’a göründüğünde söylediği sözün İbranice karşılığı tam olarak, ” El-Şday ” dır. El-Şaday, Tanrı’yı ve gücünü İsraiillilere tanımlayan Eski Antlaşma’daki yedi isimden biridir. İbranice El-Şaday, ” Her Şeye Gücü yeten ” veya ” Fazlasıyla Yeten tanrı ” anlamındadır.

Eski ve Yeni Antlaşma boyunca, El-Şaday, Yüceler Yücesi tanrı, kendini her şeye fazlasıyla yeten Tanrı olarak açıklamıştır.

Çoğumuz Tanrı’nın İncil’de geçen muhteşim işleri yaptığına inanmamıza rağmen, bunları bizim için yapacağına inanmayız.

Tanrı’nın hem sizin hem de benim için olan arzusu, O’nun verdiği vaatler doğrultusunda yaşamamızdır.( Rom. 10:9-10 )İsa’yı kurtarıcımız olarak kabul ettiğimizde yeniden doğuyor ve Tanrı’nın çocukları oluyoruz. Bu yüzden bizi dünyasal babalarımızdan daha çok sevdiğini söylüyor. Tanrı bizi o kadar çok sevdi ki, kendi Oğlu’nu bizler İsa’da tamamlanalım diye verdi.

Çoğu insan, Tanrı’nın İncil’de sözü geçen bu muhteşem işleri yaptığına inanıyor, ama bunları kendileri için yapacağını düşünmek bile inanılmaz ve küstahça gözüküyor. Neden Tanrı bizi düşünsün ki ?

Bunun nedenini sizlere açıklayayım. Bizi O yarattı ve biz O’nun çocuklarıyız. Luka 9:55-56’da başka bir ruhla hareket ettiğini yazar. Sevgi ruhuyla ! Bizi dünyasal babalarımızdan daha fazla sevdiğini söylüyor. Her dünyasal baba çocukları için en iyisini ister. Tanrı da kesinlikle daha farklı değildir ! ( B. SMITH )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Yahve sidkenu – RAB doğruluğumuzdur. hisusa :papatya: