ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI ALO DUA Söke kilisesi’ne sanal saldiri Re: Söke kilisesi’ne sanal saldiri

#31242
Anonim
Pasif

Geçen haftaki toplantımızda konu ”affetmek”ti. Ve Aktütün Karakoluna yapılan saldırı çok yeniydi, hepimiz üzgündük. Aramızda 2 tane de Kürt kardeşimiz vardı. O gün hepimiz bu savaşın bitmesi için dua ettik. Ve teröristleri dahi bağışlamamız gerektiğini ve onlar için de dua etmemiz gerektiğini konuştuk. Zordu elbette o kadar şehit haberinden sonra acımıza neden olan insanlar için dua etmek… Ama bu anlayışı Rabden istedik, affedebilmek için güç vermesini. Ve o gün vaaz veren kardeşimiz Pablo bize kendi ülkesindeki sıkıntıyı anlattı. Maya’lar ve Metisto’lar arasında yıllarca süren çekişmenin tıpkı ülkemizdeki gibi çok büyük acılara neden olduğunu ve bu iki ırkın tıpkı burada olduğu gibi birbirinden nefret ettiğini anlattı. Ama yılmadan yıllarca ülkedeki bütün kiliselerde bu çekişmenin son bulması için dua ettiklerini anlattı. Ve söylediğine göre artık Guatemala’da Maya ve Metisto çekişmesi yok :) Evet başka sorunlar var ama en azından birbirlerine düşmanlıkla bakmıyorlarmış. Bu örnek bize ümit verdi, ve bu ümitle Türk ve Kürt yanyana dua ettik bunun için. Ben inanıyorum ki eğer bizler de yılmadan Rabden barış dilersek , O mutlaka bize bunu verecek.
Sitemize bu saldırıyı yapanlar belki Türk millyetçilerdi belki de Kürt teröristler. Henüz bunu bilmiyoruz. Tek bir gerçek var hangi taraftan olursa olsun İsa Mesih’in bu iki ırktan insanları yan yana getirip kardeş yapmasını hazmedememişlerdi… İsa Mesih’teki sonsuz sevgiyi tadabilmeleri için Rab yüreklerini yumuşatsın. Ve kilisemizi korusun.