Re: Rabbin öğretisi

#34934
Anonim
Pasif

Değerli kemal abi..
Öncelikle belirtmeliyimki..bu gün protestanlıkla da.. ilgili yanlış uygulamalarda..RAB’bin Öğretisine ve Kutsal kıtaba ters gelebilecek konulardada İçimdeki Kutsal Ruh bana susmamamı söyler.

Ben İlk gittiğim Kilise’dende bu yanlış uygulamalar, yüzünden 6’tı sene sonra, ailem’le birlikte, ayrıldım..sadece ben değil bir çok kişi aynı nedenlerden ayrıldı..Konu para’nın öne çıkmasıydı.Konu.. orada artık.. Kutsal Ruh’un çalışmamasıydı.

Zaman zaman bunu, burada da dile getirdim.Kutsal kıtab’a ters bir şeyle karşılaştığımda kanım donuyor.Meshep önemli degil önemli olan İSA MESİH ve TANRI’nın sözü..Kutsal Kıtaptır.Onu izlemektır.Kıtap ne diyor ben ona bakarım,onu izlerim,elimden geldiğince.

Protestanım derken.. her şeyi kabul ediyorum.. anlamında protestan değilim..düşüncelerime daha yakın olduğu için protestanım diyorum..

Ne yazıkki yeryüzünde Dört dörtlük kilise yok.Sürüden ayrılmamak için kiliseye devam ediyorum..

Tüm samimiyetimle söylüyorum..niyetim kimseyi kirmak yada üzmek değil.Yüreğimde açılan yaralarımı çok zor..ve RAB’bımın yardımı ile kapattım.Eşimin bana olan desteği ile kapattım..ve ben 2’sene uzaklaştım..” 2’sene kutsal kıtab’ın kapağını bile açmadım..bitirdim..yaşadıklarımız ve gördüklerimiz karşısında.Düşmeden.. tekrar RAB’be.. geri geldiğim için.. adına övgüler olsun,beni bırakmadığı için.Yüreğimde güç olduğu için..Artık sadece.. benim için tek gerçek.. İSA MESİH,tır..

Vaiz diyorki..Güneşin altında bir şey daha gördüm.Adaletin ve doğruluğun yerini kötülük almiş.İçimden “TANRI doğruyu da,kötüyü de
yargılayacaktır” dedim Çünkü her olayın,her eylemin zamanını belirledi”

Bu arada Viran dede seni..gerçek abim gibi seviyorum..seni kırmak.. bunu hiç istemem..bunuda bilmeni istiyorum.

Benim için değerli iki kardeşsiniz..Kemal Abi ve viran dede Abi.. RAB İSA MESİH sizleri korusun ve kutsasın.