#29438
Anonim
Pasif


Yaşadığım ilçede kısıtlı imkanlar ve olmayan sosyal yaşam nedeniyle gençlerin başvurduğu en önemli iki rahatlama yöntemi var. Biri şiddet diğeri cinsel eğilimler. Ne yazık ki her ikiside bu henüz kim olduğunu dahi bilmeyen gençlerimizi günaha battıkca batırıyor. Bence bizler sadece pc’nin karşısına geçip birşeyler yazmaktan biraz uzaklaşıp onlara buraya yazdıklarımızı birebir anlatsak biraz daha kişilere yönelsek ve onları daha fazla günah işleyip can yakmaktan uzaklaştırabiliriz kanısındayım. Bna sen ne yapıyorsun bu konuda diye sorabilirsiniz. Ben elimden geldiğince dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyor okuduklarımı dinleyip öğrendiklerimi onlarla paylaşmaya çalışıyorum. Yaşadığım ilçede herkes birbirini tanıdığından ben hristiyan olduğumu İsa Mesih’ in öğretilerinden huzur bulduğumu bir anda anlatamasam da incilden yani Rab’bin sözlerinden kesitlerle nerede huzur ve kurtuluş bulacaklarını ifade etmeye çalışıyorum.

Kurtuluşun İsa Mesih’in yolundan gitmekte olduğunu bizim gibi küçük kasaba hristiyanları açıkça anlatmakta bir hayli güçlük çekerler. Büyük şehirlerde bu daha kolaydır insanlarla iletişim kurmak onlara ben buyum demek. Çünkü alan geniş eleştirenlerden size düşman olanlardan uzaklaşmak için mekan sorununuz yok. Biz küçük kasaba hristiyanları ( hele de benim gibi müslüman doğup sonradan hristiyanlığı seçmiş olanlar) çok zor kısıtlı imkanlara rağmen Rab’bin yolunu göstermek gençlere inancımızı öğretmek görevini yerine getirmek için çok sıkıntılar çekiyoruz.

Kaygılarım var öyle ki gün birileri çıkıp bunlar kafirdir deyip bizi şeytan taşlar gibi taşlattıracaklardır. Ama herşeye rağmen mutluyum huzurluyum keşke yıllar önce tanışsaydım sizlerle sevgili kardeşim Edward. Gideceğin için çok üzülüyorum seni sevgili eşini ve sevgili kızını çok özleyeceğiz. Rab’bim yolunu açık etsin sevgili kardeşim. Huzur ve Barış dolu yıllar dilerim. Rab’bın rahmeti üzerinize olsun.