ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Türklük, Hristiyanlik Neden "Hristiyan" Türk?? Re: Neden “Hristiyan” Türk??

#30565
Anonim
Pasif
izmirligizem;9197 wrote:
yoo hAYIR fırat abi yalnış olmaz tam tersine dediğin gibi nuhun soyundayız hepimiz.peki fırat abi hepimiz bir babadan geldiysek bu yaşananlar nedir söyleyin.kimi insanlar açlıktan sefaletten ölüyor afrikada. kimi insanlarda biz de dahil yediğimiz önümüzde yemediğimiz ardımızda bumu insanlık?fırat abi.savaşlar kan göz yaşı bitmiycekmi?bu işler inanç meselesi değil fırat abi rusya masum sivilleri bombaladı o insanları izleyince ağlamaktan kendimi alamdım nedir bu insanların suçu?yıllardır israil filistin birbirini kırıyor. bunların ikiside ibarihimin çocukları değilmi?aslında olay ne biliyormusun abi türkler elini hangi bölgeden çektiyse o bölge huzur bulamadı bi daha. al kafkaslar balkanlar ve orta doğu.ama osmanlı bunları çok adaletli bir şekilde yönetiyordu.asırlar önce yahudileride kurtardı türk milleti. yalnışmıyım abi türklerin adaleti bi başka

Sevgili izmirligizem, sizin de belirttiğiniz gibi hepimiz adem soyundan gelmemize rağmen bu anlaşmazlıkları, savaşları, insan öldürmelerini anlayabilmek ve kabul edebilmek mümkün değildir. Bütün bu kötü şeyler hepimizin adem soyundan geldiğimizi unutmamızdan kaynaklanır ve ciddi anlamda bu utanılacak bir şeydir.

Rusya hakkındaki görüşlerinize de katılıyorum. Solcu bir kimliğe sahip olmama rağmen hayatımın hiç bir evresinde Rusya’yı savunmadım ve yaptıklarını tasfip etmedim. O adamarın yüzünden solcuların adı dinsiz-imansıza ve fahşiye çıkmıştır ki buda kabul edilebilecek birşey değildir.

Konu İsrail, Filistin’e gelince… İşte bu konu hakkında net bir şey söylemek imkansızdır. Çünkü herşey bir muammadır. Dünyevi şartlarda kim haklıdır, kim haksızdır bunu çözebilmek bir imkansızlıktır. Baktığımız zaman, dünyanın oluşumunda bu gün İsrail ve Filistin topraklarını Rab İsrailoğullarına vermiştir. Günler geçmiştir ve o topraklar Filistin’in olmuştur. Daha sonra da, II.Dünya Savaşı sona erdiğinde, Hitler’in yapmış olduğu vahşet öne sürülerek, Yahudiler’in bir devleti olmasına karar verilmiştir ve o Topraklar Filistin’den alınıp İsrail’e verilmiştir. Dolayısıyla, dünyevi şartlalrda bu topraklar benimdir diyen her iki grupta haklıdır ve bir o kadar her iki grupta haksızdır.

Osmanlıya gelince… Detaylara inmek istemiyorum (zaten detaylara inecek kadar bilgi sahibi de değilim) ama Osmanlı devleti himayesinde ve imparatorluk çatısı altında bir çok din bir çok ırk kardeşçe bir arada yaşayabilmekteydi ve bu da gerçekten onur duyulması gereken tarihi bir gerçekliktir.