#31698
Anonim
Pasif

Degerli Orhanant kardesimin tüm yazdiklarina katiliyorum.Ayrica Hezekiel 33.bölümde su ayetleri okumaktayiz.Kötü kisiye,”Ey kötü kisi,kesinlikle öleceksin” dedigim zaman,onu uyarmaz,kötü yolundan döndürmek icin konusmazsan,o kisi günahi icinde ölecek;ama onun kanindan seni sorumlu tutacagim.Ancak kötü kisiyi uyardigin halde yolundan dönmezse,o günahi icinde ölecek.Ama sen canini kurtarmis olacaksin. 8-9

Cok yerde ve zamanda su klasiklesmis cümleyi duyuyoruz.Yargilamayin!! Yerli yersiz yargilamayin deniyor.Ama Kutsal Kitap iman edenlere yargilama hakki da veriyor.Nasil mi? Okuyalim.

Mektubumda size fuhus yapanlarla arkadaslik etmemenizi yazdim.Kuskusuz dünyadaki ahlaksizlari,acgözlüleri,soygunculari ya da putperestleri demek istemedim.Öyle olsaydi,dünyadan ayrilmak zorunda kalirdiniz!Ama simdi size sunu yaziyorum:Kardes diye bilinirken fuhus yapan,acgözlü,putperest,sövücü,ayyas ya da soyguncu olanla arkadaslik etmeyin,böyle biriyle yemek bile yemeyin.Inanlilar toplulugunun disindakileri yargilamaya benim ne hakkim var?Sizin de YARGILAMANIZ gereken kisiler toplulugun icindekiler degil mi?Toplulugun disinda kalanlari Tanri yargilar.Kötü adami aranizdan kovun!
1.Korintliler 5,9-13

Bir kilisenin üyesi günaha düsebilir.Kilisenin önderi ve ihtiyarlari bu kisinin günahini o kisiye hatirlatip tövbe etmesini,kendisine ceki düzen vermesini ister.Kisi günahli oldugunu kabul edip tövbe ederse kiliseyle bir bütün olur problem hallolur.Fakat kisi günahini kabullenmiyor ve günahi icin tövbe etmiyorsa kilise bu kisiyle önce gecici bir süre,devaminda ise süresiz olarak baglarini koparir.Tanri’nin kiliselerinde günah barinmamalidir.Bakiniz Akanin günahi Yesu 7.bölüm.