#31695
Anonim
Pasif

Bu konuda yine bir kaç kelime etmek istedim, çünkü bir şeyler yazmalıyım hissine kapılıyorum…
Kiliselerimizde yalan söyleyen üyelerimiz yok mu? Oburluk yapanlar yok mu? Ya alkol bağımlıları? Heteroseksuel de olsa Tanrının istemediği bir hayat tarzı sürener de mi yok?
Yok mu? Yoksa var da görmezden mi geliniyor? Yoksa görmezden gelinebilecek günahkarlar ve görmezden gelinemeyecek günahkarlar diye kavramlar da mı var?
Homoseksüellik diğer bütün günahlar gibi bir günahtır: Ne kişiyi diğer günahlara göre Tanrıdan daha fazla uzak kılar, ne de tövbe edildiğinde ek bir prosedür gerektirir. İsa’nın kanı olmaksızın her günah ölüme götürür.
Tanrı, Oğlunu dünyayı yargılamak için dünyaya göndermedi, dünya O’nun aracılığıyla kurtulsun diye gönderdi. [Yu 3:17]
Bu günahkarların yargılanacağı yer bu dünya değil ki… kilise hiç değil…
Evet, günaha göz yummayalım
ama günahkarı da yargılamayılım…
lütfen…
Bize düşen, günahı göstermek (ne diğer günahlardan daha aşağılıkmışcasına ne de daha masumaneymişcesine – her günahın sonucu aynı )
ama
günahkarı da bağışlamak…
Öyle ki ; Eğer bir kişi bir diğerini kederlendirdiyse, beni değil, abartmadan söyleyeyim, bir dereceye kadar hepinizi kederlendirmiş olur. öyle birine çoğunluğun verdiği o ceza yeter. Aşırı kedere boğulmasın diye o kişiyi daha fazla cezalandırmayıp bağışlamalı ve teselli etmelisiniz. Bunun için ona duyduğunuz sevgiyi yenilemenizi rica ederim. [2Ko 2:5-8]