Re: Mesih Karşıtı

#30849
Anonim
Pasif
AnılUZLU;9717 wrote:
Bana göre yanlış bir inanç.Ama saygı duyuyorum diye daha kaç kere söylemem gerekir.

Anil bey siz saygi duymuyorsunuz veya turkce bilmiyorsunuz, Turkce Saygi duymanin anlami, Turk Dil Kurumuna gore soyledir.

Saygi Duymak = Değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı dolayısıyla bir kimseye, bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu,

Eger siz saygi duyuyorsaniz birseye, o seye YANLIS diyemezsin, Bu ikiyuzluktur,

AnılUZLU;9717 wrote:
Tanrı sözünü koruyacak kadar vasiretsiz değildir demişsiniz ve haklısınız.Ancak Allah insanlara bir irade bir zeka bir akıl verdi.

Yani size gore Tanri cok gucludur, OL DER ve OLUR, ve Tanri Kutsal Kitap`inda benim sozlerim Degismeyecek, Ortadan Kalkmayacak, Sonsuza Kadar duracak dedigi halde, Bazi insanlar Tanri`nin bu emirini degistirdilermi? O zaman o insanlar Tanri`dan daha guclu olmazlarmi? Cunku Tanri `Kimse yapamaz` dedigi bir seyi bazi akilli insanlar yapmis bu olayi dogrumu? Islamiyet inancina gore Tanri ve Insanin gucu boylemi aciklaniyor acaba?

AnılUZLU;9717 wrote:
Ozaman ben size derimki:Gelin dua edelim,kim yanlış düşünüyorsa Allah onu kahretsin diye.Kabul mü?

Neden boyle insanlara sevgisizlik varki? Keske bu kelimenizin yerine, bu kelimeyi akliniza getirmek yerine soyle deseydiniz, GELIN DUA EDELIM KIM YANLIS DUSUNUYORSA TANRI ONA DOGRUYU BILDIRSIN deseydiniz, cok uzucu degilmi, hemen birkac kelimeden sonra, Kahretmekten falan bahsetmek,,, Sizi biraz daha tanidim