#30169
Anonim
Pasif

Tanrı’ya ait gerçekleri anlamak için; gözlerimizi açan lütuf eylemine, yenilenme ya da ruhsal olarak yeniden doğuş adı verilir. Bu, yalnızca Tanrı’nın yapabileceği bir şeydir. Nasıl Markos 8:22 – 25 ‘te, kör adam kendi iradesinin gücüyle tekrar göremeyeceği gibi; bizler de kendi kendimizi yenileyemeyiz. Kör bir adam, görmek istediğine karar verebilir. Ancak gözleri iyileştirilmezse göremez.

Yenilenme, aşamalar halinde gerçekleşen bir şey değildir. Anidir. Kutsal Ruh’un canlarımıza tek bir dokunuşuyla gerçekleşir. her Şeye Gücü yeten Tanrı’nın ani kuvvetinin başardığı tamamıyla etkili, kadir bir eylemdir. Yanlızca Tanrı, hiçbir şeyden ve ölümden yaşam çıkarabilir. Yanlızca Tanrı, insan canına yaşam verebilir.

Tanrı, bir insan canına yaşam verdiğinde; bunu aniden yapar. ” Aniden ” sözcüğüyle anlatmak istediğim, zaman açısından aniden değildir. Ama Gerçekten de bu yenileniş, Tanrı’nın eyleme geçmesinin bir sonucu olarak hemen gerçekleşir. Bu sözcükle anlatmak istediğim, Tanrı’nın bu işi direkt olarak, aracı ya da ikincil etkenler kullanmaksızın yaptığıdır.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan neye yarar ? isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun