#28553
Anonim
Pasif

TBMM Dink komisyonu üyeleri Dink’in ailesiyle görüştü

4 Ocak 2008, Cuma

E199FCDA61EAB3438D53A127r.jpg

TBMM İnsan Hakları Komisyonu tarafından oluşturulan Hrant Dink Cinayetini Araştırma Komisyonu üyeleri, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in Bakırköy’de bulunan evinde ailesiyle görüştü.

19 Ocak 2007 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi sonrasında TBMM İnsan Hakları Komisyonu tarafından oluşturulan Hrant Dink Cinayetini Araştırma Komisyonu’ üyeleri Dink’in Bakırköy’de bulunan evini ziyaret etti. Ailesiyle bir saate yakın görüşme yapan Komisyon üyeleri, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“DEĞERLENDİRME OBJEKTİF OLACAK”

Komisyon Başkanı Mehmet Ocaktan, görüşmeye Hrant Dink’in eşi Rakel, oğlu Ararat Dink ve Dink ailesinin avukatlarının katıldığını ifade ederek, Dink ailesinin kendilerinden hukukun üstünlüğünün egemen olacağı bir sonuç çıkmasını istediğini aktardı. Dink ailesine objektif bir değerlendirme yapacaklarını ve bu konuda endişe duymamaları gerektiğini söylediklerini kaydeden Ocaktan, Türkiye’nin bir aydınını kaybetmesinin gerçekten üzücü olduğunu söyledi.

TBMM Komisyon üyeleri dün de İstanbul Valiliğini ziyaret etmişti. Dink ailesini ziyaretten sonra komisyon üyeleri İstanbul’daki görüşmelerini tamamladı ve incelemelerine Trabzon’da devam edecek.

(ANKA)

SABAH