#31544
Anonim
Pasif

Bize soru sorulduğunda cevap vermeliyiz diye düşünüyorum. Tabiki örneklemeler yapılacakdır. Örnek vermek öğretmenin en temel unsurlarından biridir. Ve kişiye yanlış bildiği şeylerde anlatılacakdır ama saldırmadan. Biz inancımız gereği kimseye hakaret edemeyiz kimseye kızamayız ve düşmanımızı bile severiz. ve tembihliyizde kutsalımızı domuzların önüne atmayız.

ve biz ne dersek diyelim kişinin kalbine dokunacak olan Rab’dir. onun listesinde yoksa kişi, önünde mucize bile gercekleştirsek o zaten görmiyecektir.
Kimsenin kutsal’ına hakaret etmiyoruz sordukları sorunun cevabını vermek zorundayız ( biliyorsak ) veriyoruz. Onlar bu cevapları yanlış algılıyorlarsa veya karşılaştıkları gerçekler canlarını acıtıp hakaret algılıyorlarsa bu o kişilerin sorunu. Çünkü hakaret etmek gibi bir derdimiz yok.

Kişi kendince öğrendiği bilgilerden sonra “ammannn hepsi boşmuş ben ateist olayım bari ” diyorsa da bunda da yapılacak bir şey yok. Az önce dediğim gibi Rab’bin secilmişiyse o döner gelir kuzu bizim ağılın kuzusudur.( Ki bende ateistken döndüm ).Aman bu ateist olur diye bilgi saklanamaz. Bu forum sadece Mesih ‘i anlatmak için kurulmadı bu forum yanlışları aydınlatmak ve sorulan sorulara cevap vermek içinde kuruldu. (ben böyle düşünüyorum ).