#31681
Anonim
Pasif
themor;11147 wrote:
Neden, neden RAB?

Çatışıyorum ya Rab, kendimle geçmişimle, geleceğimle, hayat felsefemle. Kırılgan bir noktada dar bir boğazda kendimi Rab’bin ellerine bırakıyorum, yine de kendimce nasıl yaşamalı, bundan sonra hayatımı sana mı adamalı, nasıl yaşamalı diyorum.

Sevgili kardeşim,
Sen, karanlıktan ışığa, ölümden yaşama geçtin, yaşamını, kendini Rab’bin güçlü ellerine bıraktın. Rab’be güvenmeyi öğrenmelisin, O’na dayanmalısın. RAB seni kollarında taşıyacak, günlük ihtiyaçlarını karşılayacak, kaybettiklerini fazlasıyla geri verecektir, bundan hiç şüphen olmasın. Yapman gereken tek şey kendine bir kilise bulmak. Bulunduğun yerde pek çok kilise vardır. Orada yepyeni bir iman ailen olur, arkadaşların olur, seninle dua edecek kardeşlerin olur, teselli olursun. Ruhsal olarak büyümelisin öncelikle. Tanrı’nın Sözü olan Kutsal Kitap’ı düzenli okuduğun zaman, Tanrı sana konuşacak, yol gösterecek. Rab bizden fazla birşey istemiyor, sadece O’na sadık kalmamız, itaat etmemiz ve güvenmemiz yeterlidir.

Rab’le tanıştıktan sonra yaşamında olumsuzluklar olmuş anladığım kadarıyla. Şeytan, hiçbir kimsenin Rab’bi tanımasını, O’na yönelmesini ve kurtulmasını istemez kesinlikle ve var gücüyle saldırıya geçer, birilerini kullanır. Sevincimizi, esenliğimizi çalmak ister, korku verir, ümitsizlik verir. Rabbimiz ise tam tersine bize huzur, esenlik, sevinç vermek ister, yük altında ezilmemizi istemez. Rab şöyle diyor:

‘Korkma, çünkü seni kurtardım, seni adınla çağırdım, sen benimsin.
Suların içinden geçerken seninle beraber olacağım, ırmakların içinden geçerken su boyunu aşmayacak.

Ateşin içinden geçerken yanmayacaksın, alevler seni yakmayacak.
Çünkü senin Tanrın, İsrail’in Kutsalı, seni kurtaran Rab benim'(Yeşeya 43:1-3).

İman edince ateşten geçercesine denenmelerden geçeriz bazen, sıkıntıların suların bizi aşacağını sanırız, korkuya, paniğe kapılırız. Ama Rab diyor ki, ‘Korkma, ben seninleyim, sana yardım edeceğim, seni koruyacağım’.

Tanrı’nın seni bolca bereketlemesini, yaşamında O’nun gücünü, zaferini göstermesini diliyorum.

Sevgiler
Suna