#29458
Anonim
Pasif

TANRI’NIN KİŞİSEL YAKLAŞIMI

Hezekiel’in görümünü gözümün önüne getirirken, adamın Hezekiel’i neden dört aşama halinde biner arşın yürüttüğünü düşündüm. Ben, Rab konuştuğu zaman hemen atlamaya hazır bir kişiyim. O halde 4.000 arşın neden tek bir adımda geçilmedi ? Kutsal Ruh bana bu yüzme dersini öğretti.
_____________________________________________

Kutsal Ruh’ta yüzdüğüm zaman O’nun suları beni sürüklüyor. Ruh, beni kaldırıyor. Yüzmek, ayaklarımızdaki ağırlığı alır. Sırtımızdaki yük hafifler. Yorgun kemikleriniz bayram eder. Çünkü sizi taşıyan sudur.
_____________________________________________

Babamız, çocuklarının her birine anlayış gösterir. Bizi kaldırıp hemencecik boyumuzu aşan sulara atmaz. Ruhsal gelişim ve olgunluk zaman alan bir süreçtir. tanrı, her birimize ayrı ayrı yaklaşır. Meleğe ilkönce ölçüm yapması, ondan sonra adım atması buyrulmuştu.Aynı şekilde bizim Rabbimiz de kişisel sınırlarımızı ölçmekte, ondan sonra bizi yönlendirmektedir. Hezekiel, 4.000 arşını bir anda geçip suya dalsaydı boğulacaktı. Ama derin sulara varması, dört aşamada gerçekleşti.

Rab, bizi yumuşak bir şekilde yönlendirmektedir. Evet, bizim harekete geçip ilerlememizi ister, ama bunun için bizi tutup kabaca itmez. Böylece gözümüz, kaşımız sağlam kalmış olur. ( BONNKE )

Söz, Mesih’ti; O, Hak’tı.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ? isasiyahbeyaz :papatya: :papatya: :papatya: