Re: Hep Düşlediğiniz Sevinç

#28811
Anonim
Pasif

Tanrı Bize Sunduklarını Sadece Kabul etmemizi İstiyor

hamdolsunTanrı hem sizinle ilişki kurmak ister, hem de özgürlüklerimizi kısıtlamaz. Zorla sizin üzerinizde bir yetki kurmayı asla denemez. Rabbimiz siz istekli olmadığınız sürece , sizi kendi yolunda zorla yürütmez ya da sizi zorla taşımaya kalkmaz.

Tanrı’nın bize sunduklarını kabul etmeliyiz.

Kazanmak ve kabul etmek arasında büyük bir fark vardır. Günümüzde bir çok insan, Tanrı’nın bağışlamasını ve merhametini kazanmamız gerektiğini düşünüyor. Kutsal Kitap ise bu konuda şunu diyor: ” İman yoluyla, lütufla kurtuldunuz. Bu sizin başarınız değil, Tanrı’nın armağanıdır. ” ( Ef. 2:8 ). Tanrı’nın bağışlamasını kazanmak için yapabileceğiniz bir şey yoktur. Arınmak ya da yeterince iyi olmak için yapacaklarınız hiçbir işe yaramaz.

Bu, kaybolmuş koyuna, çoban kendini kurtarmaya gelmeden kendisini temizlemesini, iyileştirmesini, dar ve derin kovuktan ya da çalılıktan kendisini kurtarmasını söylemek gibidir. Başka bir örnek verirsek bu ; kayıp paradan, parlamasını ya da görünebileceği bir yere yuvarlanarak bulmamızı kolaylaştırmasını istemeye benzer. Bizi arayan, bizi kaldırmaya ve taşımaya istekli olan Tanrı’dır. Merhamet ve bağışlanma, O’nun bize karşılıksız olarak sunduğu bir armağandır. Armağanın karşılığında bir ücret ödenmez. ( M. Y. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:elsalla: