Re: Günahın karşılığı hakkında bir soru.

#30084
Anonim
Pasif
izmirligizem;8337 wrote:
sevgili kardeşim isa mesih aynı zamanda insan doğasınada sahipse oda kalıtımsal günahkar olmuyormu? ayrıcada isadan önce yaşamış olan insanların durumu ne olacak?şayet isa günahı kaldırdıysa hala neden ölüm zulum ve günah dünyada hüküm sürüyor. hani onun kanıyla tanrıyla barışmıştık?

Sayinizmirligizem

Isa Mesih insan dogasina sahiptir fakat bu insan dogasi bir insanla gerceklesmemistir.Söyleki bir insanin dünyaya gelebilmesi icin anne ve babaya ihtiyac vardir.Fakat Isa Mesih Tanri’nin Kutsal Ruh’uyla dünyaya gelmistir.Insani bir babasi olmamistir.Dolayisiyla Ademden gelen günahli benligi miras almamistir.Incil’den Isa Mesih’in hic günah islemedigini biliyoruz.Eger isterseniz ilgili ayetleri size iletebilirim.
Isa’dan önce yasamis insanlarin durumu ne olacak diye sormussunuz.Cok basit.Yasa gelmeden önce yasamis olanlar iman durumlariyla,Yasa geldikten sonra(Musa’dan sonra)insanlar yasayla yargilanacaklardir.

Diger bir konuda Isa geldikten sonra Isa günahi kaldirmis demissiniz.Bu yanlis.Isa günahi kaldirmadi.Bizi günahtan kurtarmak icin,günahin ve yasanin esaretinden özgür kildi.
Bu su demek Isa Mesih’e iman edenler yasadan ve günahtan özgür kilinirlar.Iman etmeyenler icin ise günahin bizlerde sebep oldugu ölüm,zulüm,baski ve hertürlü kötülük devam eder.Isa Mesih bize özgürlük vaat ediyor.Sonsuz yasam vaat ediyor.Bunu siz de istemezmisiniz?

Rab Isa size de bu Tanri’nin cocugu olma ayricaligini vermek istiyor.Sizi özgür olmaya ve kul durumundan cikartmaya davet ediyor.
Bu bün Rab’bin sesini duyarsaniz bu sese kulak verin ve yüreginizin kapilarini Rab’be acin.

Rab size merhamet etsin.rabbe hamdolsun