Re: Fransa’da Müslüman şehitliğine saldırı

#28676
Anonim
Pasif

Haberleri incelerken yukardaki üzüntü verici haberi farkettim; hemen HristiyanTürk Foruma alıntıladım. Dirilere yapılan her türlü haksız ve insafsız saldırıyı samimiyetle reddederken ölen kişilerin mezarlarına yönelik saldırıyla karşılaşmak çok üzücü. Hangi inanca bağlı olursa olsun diri yada ölü kişilere yönelik hakaret amacıda taşıyan bu tür saldırılar hangi inanca bağlı kişi tarafından yapılırsa yapılsın herkes tarafından onaylanmayarak karşı tavır gösterilmelidir. Her türlü inanca herkesin saygılı bir tutum takınıp gereğini yaşamında göstermesi gerekir.

Yalnız kardeşimizi değil düşmanımızı dahi sevip iyilik dilememizi buyuran Tanrı’mız şeytanın işi olan bu tür saldırılardan hoşnut olmayıp tiksinmektedir. Tanrı suretinde yaratılan hiçbir insana ve değerlerine saldırılmamalıdır; aksine hoşgörü ve şefkatle yaklaşılmalıdır.

Sevgi ve merhamet kaynağı Tanrı’mızın bir daha tanıklık etmeyi asla istemediğimiz bu tür saldırıları yapan kişilerin yüreklerine dokunup yoluna döndürmesi için dua edelim.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.