Re: Eski Antlaşma Yetki ve Güç

#29763
Anonim
Pasif

Musa’nın, Tanrı’nın kendisiyle birlikte olacağını duyduktan sonra ikna olduğunu düşünebilirsiniz. Ama; onun gerçek anlamda Tanrı’yı dinlemediğini görebiliyoruz. Hala başarısızlıkla ilgii şeyler düşünüyordu.

3:13′ ayetinde, Musa, Tanrı’ya şöyle karşılık verdi: ” İsraillilere gidip, ‘ Beni size atalarınızın Tanrısı ‘ dersem ( Not: Musa’nın söylediği ” dersem ” sözcüğü varsaydığını gösterir ), ‘ Adı nedir ? ‘ diye sorabilirler. O zaman ne diyeceğim ? “

Burada Tanrı’nın verdiği cevabın Kutsal Kitap’taki en derin tanımlamalarından biri olduğu düşüncesindeyim. Tanrı, ” Beni size Ben Ben’im diyen gönderdi ” dedi. Bazıları bu ne biçim bir yanıt böyle diyebilir. Bu bir isimden çok bir tanımlamadır.Tanrı onlara, ” Ben Benim – Ben sizin gereksinimiz olan her şeyim demektedir. O, bugün de farklı değildir. O, bize her şeyi sağlayandır… Şifa Kaynağımızdır…. Kurtarıcımızdır… Tanrı; bizim için, gereksinimiz olan her şeydir.

Biz ise Musa’nın hala Tanrı’yı gerçek anlamda dinlemediğini görüyoruz. Musa, kendi usunu ve şeytanın onun zihnine sokmaya çalıştığı düşünceleri dinlemekteydi.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız. Başkasını bağışlayın, siz de bağışlanırsınız. ” ( Luka 6:37 )isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun