#28821
Anonim
Pasif

1981 yılında İngitere’deki bir Anglikan kilisesinde konuşma yapıyordum. Toplantılardan birisinde yirmi yaşlarında görünen genç bir kadınla karşılaştım. Kadın, kilisenin arka taraflarında tuhaf bir şekilde davranıyordu. Ürkmüş bir hayvan gibi hareketler yapıyordu. ( Daha sonra kadının metabolizmasında ciddi bozukluklar olduğunu ; ruhbilimsel sorunları ve uyuşturucu alışkanlığı bulunduğunu öğrendim. Bedensel ve duygusal acılarla sürekli olarak kıvranıyordu. )

Eğilip kadının yüzüne baktım. Gözbebekleri geriye kaymıştı, yalnızca gözakları görünüyordu. Kendi ruhumda bir duyarlılık ve rahatsızlık hissettim, bunun yalnızca duygusal bir sorun olmadığını anlamıştım. ( Bu duyarlılığı tanımlamakta güçlük çekiyorum, çünkü ruhsaldır, bedensel ve doğal değildir.) Kadın benimle kalın bir erkek sesiyle konuşmaya başladı. Bu ses, Rab’be ve bana küfür etti. İsa Mesih’in ve benim, hiçbir güç ve yetkiye sahip olmadığımızı söyledi. ” Bu kadın benimdir ” dedi. ” Onu alamazsınız. Uzak durun ” . Bunları işittiğimde; kadının cinlenmiş olduğunu kesinlikle anlamıştım.

Kadının bilincini denetim altında tutan cine seslenip, ” İsa’nın adıyla kızı bırakmanı buyuruyorum ” dedim. Gözler anında normale döndü, ses ve kişilik yeniden genç kıza aitti.

Ağlamaya başladı ve ” Korkuyorum ” dedi.

” Biliyorum ” diye yanıt verdim, ” Yardım ister misin ? “

” Yardım istersem beni öldüreceklerini söylüyorlar ” dedi.

Ona zarar veremeyeceklerini söyledim. Eğer isterse kendisine yardım edebileceğimi anlattım.

” Yardım istiyorum ” dedi.

Benimle birlikte gelmesini söyledim. Cin o anda kadının kişiliğini yeniden ele geçirmek ve uzaklaştırmak istedi. Ona yine susmasını buyurdum. ( J. W. – K. S. )

Devamı var.
Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.:elsalla: