Re: çarmih.

#36108
Anonim
Pasif
barnabas0707;20757 wrote:
Sevgili arkadaşlar. Sitenizi inceledikçe şunu farkettim. Siz bana yaptığınızı tüm insanlara yapıyorsunuz. Tekvin ne yazdı bilmem ama yayınlamamışsınız. Yayınlamamanızı normal karşılayabilirim. Ancak şurda yaptığınız çelişki değil midir acaba:

* işinize gelmeyeni yazmayarak insanların doğruları görmesini engellemeye mi çalışıyorsunuz? Kendinize güveniniz yok mu? Kendi doğrularınızdan şüphe içinde olmasanız herkesin her söylediğini yayınlayabilirsiniz kanaatindeyim.

* Bana yazımla ilgili önyargılı demişsiniz ancak sizlerde şunu gördüm, sizler bizlerden saygı ve önyargısızlık beklerken kuran hakkında ağza alınmaması gereken şeyleri yazmaktan ve yayınlamaktan çekinmiyorsunuz. Sizin kutsalınba saygı istiyorsanız başkasının kutsalına da saygı göstermelisiniz. İşte aramızdaki fark bu zaten, biz Hz. isaya da inandığımız için dinimizin gereği olarak zaten ona küfretmeyiz, çünkü bu dinden çıkarır, ancak sizler kurana hakaret etme cüretini kendinizde bulabiliyorsunuz. Ahiret gününde rabbim sizinle benim aramda şahit olsun!

* Bir arkadaşım mucizelerden bahsetmiş, tek allahtan geldiğini incilin söylemiş. DOĞRU! Peki aynı mucizeleri sonrasında getirene neden inanmıyorsunuz, madem böyle mucizeler sadece yaratıcıdan gelir, neden Hz. Muhammedin mucizelerine inanmıyorsunuz?

Sizlere daha çok şey yazılabilir ancak daha tartışmayı beceremeyen, kendi gerçeklerine ters gelen şeyleri yayınlamaktan korkan (çünkü asıl gerçek gizlenmek isteniyor) insanlara söyleyecek fazla sözüm yok, Allah hepinizi doğru yola iletsin inşallah…

sayin barnabas söyle demissiniz:

[quote=barnabas0707;20757
Sevgili arkadaşlar. Sitenizi inceledikçe şunu farkettim. Siz bana yaptığınızı tüm insanlara yapıyorsunuz. Tekvin ne yazdı bilmem ama yayınlamamışsınız. Yayınlamamanızı normal karşılayabilirim. Ancak şurda yaptığınız çelişki değil midir acaba:…[/quote]

-Foruma gönderilen her mesaj yayinlanmaz.!!
-Tekvin veya baskasi(genellikle bilgi almak icin degil de vermek icin gelen müslümanlar oluyor) forum kurallarina aykiri yazi yazmissa ya silinir ya da yayinlanmaz.Bunda bir acayiplik ve ya celiski YOKTUR.Lütfen forum kurallarini tekrar okuyunuz.

[quote=barnabas0707;20757
* işinize gelmeyeni yazmayarak insanların doğruları görmesini engellemeye mi çalışıyorsunuz? Kendinize güveniniz yok mu? Kendi doğrularınızdan şüphe içinde olmasanız herkesin her söylediğini yayınlayabilirsiniz kanaatindeyim….[/quote]

Sayin barnabas hangi dogrulardan bahsediyorsunuz??Biz hem kendimizden hem de dogrularimizdan tam olarak eminiz.Yayinlamamamizin sebebi insanlarin yanlis bilgilendirilmesi ve forumun gereksiz tartisma ve polemiklerden arinmasi icindir.

[quote=barnabas0707;20757
* Bana yazımla ilgili önyargılı demişsiniz ancak sizlerde şunu gördüm, sizler bizlerden saygı ve önyargısızlık beklerken kuran hakkında ağza alınmaması gereken şeyleri yazmaktan ve yayınlamaktan çekinmiyorsunuz. Sizin kutsalıniza saygı istiyorsanız başkasının kutsalına da saygı göstermelisiniz. İşte aramızdaki fark bu zaten, biz Hz. isaya da inandığımız için dinimizin gereği olarak zaten ona küfretmeyiz, çünkü bu dinden çıkarır, ancak sizler kurana hakaret etme cüretini kendinizde bulabiliyorsunuz. Ahiret gününde rabbim sizinle benim aramda şahit olsun!…[/quote]

Bakiniz bizim amacimiz burda Kutsal Kitap ve hristiyanlik hakkinda paylasimlar yapmaktir.Oysa ki genelde müslüman üyeler buraya Islam misyonerligi yapmak amaciyla geliyorlar.Konu Kuran ve Muhammed olunca bizlerde görüslerimizi acikliyoruz.Aciklayinca da sizler bunu hakaret ve kutsalimiza saygisizlik olarak görüyorsunuz.O zaman bizlere sormayacaksiniz.Kuran’a hakaret etmiyoruz.Bizler sadece Bizim inandigimiz Tanri’nin bu kitabi göndermedigine ve dolayisiyla son kitap olmadigina ve bir kutsalliginin da olmadigini söylüyoruz.Iste yine bizlere bunu söyletiyorsunuz.
Ahiret gününde Rab’bimiz sizin lehinize sahitlik yapmayacak.Cünkü inandigimiz Incil’e göre siz yargilanacaksiniz ve Isa Mesih’e iman etmediginiz takdirde de hüküm giyeceksiniz.
Umarim Ahiret’e gitmeden önce iyi düsünürsünüz.
Diger yazdiklariniza ise yarin deginecegim.

Sevgiler