Re: çarmih.

#35845
Anonim
Pasif

@Tekvin 20071 wrote:

Tora bereşit (zira Ben Tanrı’yım,insan değil;aranızdaki Kutsal’ım ve (Yeruşalayim’den başka hiç bir) şehre gelmeyeceğim.) 1.Kitapta vardır.İsa(as) On emre itaat istemişdi.Bu emirlerden birincisi (Ben senin Allahınım. Benden başka hiç bir ilaha tapmayacaksın!) idi.Halbuki hristiyanlar, merhametli Allah yerine,insanları daha doğarken günahkar halk ilan eden bir üçlü tanrı inançına,rahipler vasıtası ile erişebilinen bir dine inandılar.İsa(as)’ın bahsetdiği Allah,merhametli,acıyan Allah olmalıydı.Üç tanrıya inanmadım.İslamiyyetle isevilik aynıdır.

Merhametli Tanri anlayisinin gunahkar insan dogasina sahip olunmasiyla yikildigini sizden duydum ilk defa? Ne alakasi var? Aksine, gunahkar dogan insanin gunahinin yok olmasinda Mesih’i gondererek O’nun kurban olmasini saglayan ve gunahlarimizi yukleyerek bizi kurtaran bir Tanri figurunden bahsediyoruz, bizi kurtaran Tanri’dan.

Kim 3 Tanriya inaniyor bilmiyorum ama biz Hristiyanlar inanmiyoruz. Biz 3’lu birlige inaniyoruz. 1’lik, 3’luk degil. 1 Tanri vardir, aksini iddia eden ispatlasin o zaman. Kutsal Kitap’in neresinde 3 Tanriya inanin yaziyor acaba?

Size bir tavsiyem var, buraya lutfen birseyler biliyormus havasinda gelmeyin lutfen, bizi inandiramazsiniz. Ne kadar bilgisiz oldugunuz ortada. Lutfen Kutsal Kitap’i, Kuran’i iyi okuyun, daha sonra buyrun tartisalim.