#27906
Anonim
Pasif

Gündelik işimiz, Tanrı’nın en büyük araçları olarak; içimizdeki Mesih’in hayatını büyütmek ve beslemek için hizmet eder. Biz, işimizin diğerlerinin hayatını değiştirmesi için çok hevesliyiz ancak, Tanrı önce bizi işimiz vasıtasıyla değiştirmeye isteklidir. Bundan sonra ancak işimiz, diğerlerinin hayatını değiştirmek için kullanılabilir ( Mat. 7:5 ) Peki, sıradan bir iş, içimizdeki Mesih’in hayatını ve ışıığını arttırmak için nasıl kullanılır ?

Bir bahçeyi ziyaret etmek, işimizin bu şekilde nasıl kullanıldığını anlamamıza yardım edecektir. Bir bahçeye bitki ekilmeden önce, toprak yaban otları tohumları ile doludur. Çıplak bir toprak parçasında yaban otları büyürse kimseye dert olmaz. Fakat iyi tohum ekildiğinde yaban otları problem olur. İyi bitkilerin gelişimini, bunların gün ışığını, suyunu ve besinini çalarak engeller. Daha basit ifade edersek: Çaba yoksa ürün de yoktur. tanrı kalbimizdeki bahçeleri ekmeye başladığı zaman yaban tohumlarını – Adem’den bize kalan günahlı benliği – çok iyi bilir ve günahlı benliğin içimizde Mesih İsa’nın yaşamasının artışı için bir engel olduğunu da bilir.

Tanrı’nın çabası, Mesih İsa’nın çarmıhıdır, benliğimiz bununla ölecektir ( Rom. 6:1-11 ). Benliğimizin ölmesine izin vermezsek, ( ” Beden ” Kutsal terimlerde ) içimizde Mesih’in yaşadığını göremeyeceğiz.

Benlik ve Mesih yaşamı aynı bedende bir arada huzurlu bir şekilde var olamazlar. Ancak birisinin olmaması durumunda ikisinden birisi büyür ( Rom. 8:13 ). ( L. PEABODY )

Rabbimizin sevgisi sizinle olsun.

” Ne mutlu size, açlık çekenler. Çünkü doyurulacaksınız. Ne mutlu size, şimdi ağlayanlar ! Çünkü güleceksiniz. ” ( Luka 6:21 ) jesus… isamesihyasiyor