#31138
Anonim
Pasif


Tanrı sevgidir, merhametlidir, bizleri çok çok seviyor diyoruz, ama birşeyler yolunda gitmediği zamanlar, Tanrı’nın bizden uzak olduğunu, bizimle ilgilenmediğini sanarak yalnız bırakıldığımızı düşünüyoruz. İblis düşüncelerimize böyle olumsuzlukları fısıldar ve bizleri buna inandırmaya çalışır. Kızgın oklarını atarak bizleri yıldırmaya, cesaretimizi kırmaya, bunalıma sokmaya ve imanımızı zedelemeye çalışır. ‘Sen çaresizsin, kimse seni sevmiyor, artık iyileşmeyeceksin, her şey daha kötü olacak’ gibi olumsuz sözler fısıldar kulağımıza. Ayık ve uyanık olmalıyız, olumsuz düşüncelerin, ümitsizliklerin, bunalımların tek kaynağının Şeytan olduğunu bilmeliyiz ve İsa Mesih adında bu düşüncelere karşı gelerek uzaklaştırmalıyız. Bunu sıkça yapmalıyız, çünkü İsa Mesih’in adında güç vardır, yetki vardır, zafer vardır.

Sevgili Oezjohn’un yukarıda vermiş olduğu ayetlere baktığımızda İsa Mesih’in, Şeytan’ın söylediği olumsuz sözlerin tam aksine bizlere cesaret, ümit ve huzur veren sözler söylediğini görüyoruz. İşte aradaki fark uçurum gibi… Birisi olumsuzluklar, kötülükler, hastalıklar, yıkım ve ölüm getiriyor, diğeri ise huzur, iyilik, şifa (hem ruhsal, hem de bedensel), ve sonsuz yaşam veriyor. SEÇİMİ SİZ YAPIN!!

‘Her nimet, her mükemmel armağan, yukarıdan, kendisinde döneklik ya da değişkenlik ya da döneklik gölgesi olmayan Işıklar Babası’ndan gelir’ (Yakup: 1-17).

Sevgiler