#29037
Anonim
Pasif

Temel yüz yaşına merdiven dayamış, ama bu dünyadan göçüp gitmeye hiç de niyetli görünmüyor. Ölüm meleği olan Azrail’i atlatmak için kendince planlar yapıyor aklı sıra, ama Azrail’i atlatamıyor.

Her insan bu dünyada daha fazla yaşamak ister. Bu çok doğal bir şeydir, ama sonsuza dek bu dünyada yaşayamayız. Bir gün her insanın ölmesi kaçınılmazdır. Bedensel ölümden sonra yargı vardır. Ya Sonsuz ölüm (sonsuz cehennem ) ya da Sonsuz Yaşam ( İsa Mesih’le birlikte sonsuza dek cennette yaşamak).

İsa Mesih kendisine iman eden herkese Sonsuz Yaşam’ı vaadediyor. İsa Mesih’e iman edip günahlarından tövbe eden herkes sonsuza dek yaşayacaktır. Çünkü O, tüm dünyanın günah borcunu haç üzerinde canını vererek, kanını akıtarak ödedi. O’nun haç üzerinde akıttığı bir damlacık kan tüm dünyanın günahlarını yıkayabilecek güçtedir. Bu çağrı herkes için geçerlidir.

Yukarıdaki fıkradaki Temel, Azrail’i atlatamadı, ölümden kaçamadı. Ölüm meleği (Azrail) kapını çalmadan önce sen de İsa Mesih’in kurtuluş çağrısına kulak ver, O’nun sana karşılıksız olarak sunmuş olduğu Sonsuz Yaşam armağanını imanla kabul et! O zaman sonsuza dek yaşayacaksın. Temel gibi ölümden korkmana gerek kalmayacaktır.

Tanrı’nın esenliğinde kalın